آشنایی بیشتر با اوتیسم

سه علامت اصلی اوتیسم چیست؟
سه نشانه آشکار اوتیسم در یک کودک شامل تاخیر در رسیدن به نقاط عطف رشد، مشکل در برقراری ارتباط کلامی و غیرکلامی و بی‌هنجاری عمومی در اطراف افراد دیگر است.

آیا بازی درمانی به کودکان اوتیسم کمک می کند؟
بازی درمانی برای اوتیسم به کودکان در طیف اوتیسم کمک می کند تا خود را به طور کامل بشناسند. این به آنها کمک می کند تا مهارت های اجتماعی، ارتباطی و عاطفی ایجاد کنند و توانایی آنها را برای بازی با سایر کودکان و بزرگسالان افزایش می دهد. همچنین می تواند به والدین کمک کند تا بهتر با فرزندان خود ارتباط برقرار کنند.هر کودکی عاشق بازی است و زمان بازی سالم برای شکل گیری مهارت های اجتماعی، ارتباطی و عاطفی ضروری است. برای کودکان مبتلا به اوتیسم، بازی درمانی ابزاری حیاتی برای کمک به آنها در ایجاد مهارت های اجتماعی، درک بهتر خود و ایجاد روابط با دیگران است.

کودک مبتلا به اوتیسم چگونه بازی می کند؟
کودکان مبتلا به اوتیسم معمولا ترجیح می دهند به تنهایی بازی کنند. آنها ممکن است با اسباب‌بازی‌ها متفاوت از کودکان عصبی بازی کنند، مانند اسباب‌بازی‌ها را ردیف کنند یا یک حرکت را بارها و بارها تکرار کنند. آنها همچنین ممکن است فقط با چند اسباب بازی خاص علایق وسواسی داشته باشند.

چگونه می توان اوتیسم را بهبود بخشید؟
در حال حاضر هیچ درمان کاملی برای اوتیسم وجود ندارد. برنامه‌های درمانی که مهارت‌های رفتاری، اجتماعی، ارتباطی و عاطفی را آموزش می‌دهند، می‌توانند به طور قابل توجهی توانایی کودک را برای سازگاری در محیط‌های مختلف و برقراری ارتباط مؤثر با دیگران بهبود بخشند. کاردرمانی آنلاین و گفتاردرمانی آنلاین بخش مهم و اصلی برنامه توانبخشی کودکان اتیسم هستند که توسط متخصصان ما ارائه می شوند.

اوتیسم چگونه ایجاد می شود؟
هیچ عامل علتی برای اوتیسم وجود ندارد که پزشکان بتوانند مشخص کنند. به طور کلی، ترکیبی از عوامل ژنتیکی و محیطی مسئول شناخته می شود، با عوامل خطر مانند عفونت های مادر یا کمبود اکسیژن در هنگام تولد، احتمال ابتلا به اوتیسم را افزایش می دهد.

آشنایی بیشتر با اوتیسم

آیا ADHD نوعی اوتیسم است؟
ADHD شکلی از اختلال طیف اوتیسم نیست. با این حال، این دو علائم مشترک زیادی دارند و حتی ممکن است در یک کودک هم وجود داشته باشند، که تشخیص دقیق را گاهی دشوار می کند.

فعالیت های مناسب برای اوتیسم چیست؟
کودکان مبتلا به اوتیسم اغلب از فعالیت‌های تکراری یا فعالیت‌هایی که حول علایق خاص متمرکز شده‌اند، مانند جمع‌آوری تمبر یا نقاشی لذت می‌برند. آنها همچنین ممکن است از فعالیت های ورزشی، به ویژه فعالیت های فردی مانند پیاده روی یا دوچرخه سواری لذت ببرند، جایی که نیازی به تعامل اجتماعی ندارند.

چگونه فعالیت های حسی به اوتیسم کمک می کند؟
فعالیت های حسی به تحریک مغز و ایجاد مسیرهای عصبی کمک می کند که به کودک کمک می کند ورودی های حسی را بهتر پردازش کند. آنها همچنین به بهبود مهارت های حرکتی و تقویت ارتباط با همسالان و بزرگسالان کمک می کنند.

 

کلمات مرتبط :

بازی درمانی برای اوتیسم – کاردرمانی برای اوتیسم – گفتاردرمانی برای اوتیسم – گفتاردرمانی آنلاین – کاردرمانی آنلاین – کاردرمانی در منزل – گفتاردرمانی در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ