آمادگی برای گفتاردرمانی آنلاین

هنگام شروع گفتاردرمانی ، سوالات و ملاحظات مهم زیادی وجود دارد که باید از درمانگر بپرسید. این لیست مفید به شما اطمینان می دهد که با شروع درمان راحت و مطمئن هستید و به شما کمک می کند از جلسات خود بیشترین بهره را ببرید.

درمان معمولاً با ارزیابی کامل و جامع گفتار درمانگر شروع می شود. ارزیابی ها برای انجام انواع آزمون ها ، اندازه گیری مهارت های ارتباطی و شناسایی چالش های گفتاری و زبانی مورد استفاده قرار می گیرد. اطلاعات جمع آوری شده در طول ارزیابی برای ایجاد یک برنامه درمانی شخصی که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد ، ضروری است.

قبل از ارزیابی ، از گفتاردرمان بپرسید که ارزیابی شامل چه مواردی می شود ، چه آزمایشاتی انجام می شود ، طول ارزیابی و نحوه استفاده از اطلاعات چگونه است.

دلایل زیادی وجود دارد که افراد از متخصص آسیب شناسی گفتار کمک می گیرند.

برخی از این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • متوجه شده اید که فرزند شما برای دستیابی به مراحل رشد مناسب برای سن خود تلاش کرده است.
  • شما یک توصیه رسمی برای پیگیری گفتاردرمانی از پزشک مراقبت های اولیه ، گوش و حلق و بینی ، متخصص اطفال یا سایر متخصصین دریافت کرده اید.
  • شما یک مشکل طولانی مدت در گفتار یا زبان دارید که هرگز در دوران کودکی به درستی با آن برخورد نشده یا در طول این سالها بدتر شده است.
  • شما یا یکی از عزیزان خود نیاز به مراقبت های توانبخشی پس از سکته مغزی ، آسیب دیدگی یا سایر تشخیص های پزشکی دارید که بر ارتباط یا بلعیدن تأثیر می گذارد.

صرف نظر از این ، مهم است که هنگام شروع کار با یک گفتار درمانگر ، به طور مناسب مطلع و آماده باشید. در حالی که آسیب شناسان دارای مجوز زبان ، آموزش دیده ، واجد شرایط و با تجربه در درمان طیف وسیعی از مسائل گفتاری و زبانی هستند ، مهم است که در پرسیدن سوالات مناسب پیشقدم باشید. این امر در نهایت به شما کمک می کند تا در تصمیم گیری درمانی خود احساس راحتی و اطمینان داشته باشید و ارتباط قوی با گفتاردرمان خود برقرار کنید.

آمادگی برای گفتاردرمانی آنلاین

مطمئن شوید که در زمان جلسات گفتاردرمانی آنلاین دسترسی سریع و کامل به اینترنت و یک وسیله ارتباطی همچون گوشی تلفن همراه یا تبلت دارید.

گفتار درمانی مانند یادگیری هرگونه مهارت جدید نیاز به تمرین و تقویت دارد. مطمئن شوید که از در دسترس بودن گفتاردرمان خود استفاده کرده و زمان مفید متقابل متناسب با برنامه کاری و مدرسه خود را پیدا کنید. بسیاری از خانواده ها تصمیم می گیرند در ساعات غیر اداری با درمانگر خود در ارتباط باشند ، با متخصص گفتاردرمانی آنلاین خود باید در ارتباط با ساعاتی که می توانید با هم هماهنگ شوید صحبت کنید.

در ارباط با هزینه های گفتاردرمانی آنلاین در جلسه اول ارزیابی و پیش از شروع جلسات درمانی صحبت کنید تا بتوانید برای هزینه های خود برنامه ریزی کنید.

شماره نظام پزشکی گفتاردرمانگر خود را در سایت نظام پزشکی پیگیری کنید تا امکان سوءاستفاده افرادی که فاقد صلاحیت هستند به حداقل برسد.

 

کلمات مرتبط :

آمادگی برای گفتاردرمانی آنلاین – گفتاردرمانی آنلاین – فواید گفتاردرمانی آنلاین – هزینه گفتاردرمانی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ