اختلالات خوردن در کودکان

بیشتر مردم وقتی به اختلالات خوردن فکر می کنند به نوجوانان یا بزرگسالان جوان فکر می کنند، اما می توانند بر کودکان خردسال نیز تأثیر بگذارند. میزان اختلالات خوردن در بین دختران و پسران جوان زیر 12 سال در سال‌های اخیر رو به افزایش بوده است، بنابراین برای والدین و هر کسی که با کودکان خردسال کار می‌کند مهم است که علائم را بشناسند. 1 رشد بدنی جزء مهمی از دوران کودکی و غذا خوردن است. اختلالات می تواند آسیب قابل توجهی به بدن کودک وارد کند.

دلایل و عوامل خطر اختلالات خوردن در کودکان

محققان نمی‌دانند چه چیزی باعث اختلالات خوردن می‌شود، اما آن‌ها احساس قوی دارند که چه چیزی خطر ابتلا به این اختلال را افزایش می‌دهد. اختلالات خوردن می تواند ارثی باشد، بنابراین اگر یکی از والدین، خواهر و برادر یا یکی دیگر از بستگان کودک دارای اختلال خوردن باشد، 7 تا 12 برابر بیشتر از کودکی که این اختلال را ندارد، در معرض ابتلا به این اختلال است. در معرض خطر بالاتری قرار دارند، به ویژه آنهایی که دیابت آنها وابسته به انسولین تشخیص داده شده است.

انواع رایج اختلالات خوردن در کودکان

اختلال مصرف غذای محدود کننده/اجتنابی (AFRID) یک اختلال رایج خوردن است که توسط کودکان خردسال تجربه می شود. کودکان مبتلا به AFRID اختلالی در غذا خوردن خود تجربه می کنند که می تواند شامل عدم علاقه به غذا یا بیزاری حسی نسبت به برخی غذاها باشد. به عنوان مثال، کودک ممکن است از قورت دادن یا بافت غذاهایی که زمانی از آن لذت می برد بیزار باشد. آنها همچنین ممکن است از درد معده یا استفراغ در صورت بیمار شدن به دلیل غذای خاصی بترسند. این بیزاری ها و محدودیت ها می تواند منجر به کاهش وزن و کمبود تغذیه در کودکان خردسال شود.

پیکا نوعی بیماری است که در آن کودک ممکن است به طور مداوم مواد غیر غذایی یا غیر مغذی بخورد. برای تشخیص پیکا، این رفتار باید خارج از سطح رشد مورد انتظار کودک باشد (یعنی نوزادی که اشیا را می جود واجد شرایط نیست). این مواد اغلب شامل خاک، صابون، گچ، ماسه، یخ و مو هستند.

بی اشتهایی عصبی می تواند دختران و پسران جوان را تحت تاثیر قرار دهد. کودکان مبتلا به بی اشتهایی زمانی که از نظر سایر افراد بسیار کم وزن به نظر می رسند، فکر می کنند اضافه وزن دارند. کودکان ممکن است در مورد مصرف غذا و نحوه کنترل وزن خود وسواس داشته باشند. آنها ممکن است به شدت ورزش کنند یا پرخوری کنند و سپس پاکسازی کنند. بی اشتهایی می تواند آسیب قابل توجهی به سلامت جسمی و رشد وارد کند، بنابراین مهم است که در اسرع وقت به دنبال درمان برای کودک باشید.

سایر اختلالات غذایی کمتر رایج در بین کودکان شامل پرخوری عصبی و اختلال پرخوری است

درمان اختلالات خوردن در کودکان خردسال

مولفه های زیادی برای درمان اختلالات خوردن در میان کودکان خردسال وجود دارد. به دست آوردن مجدد وزن یک جزء ضروری برای بازیابی سلامت جسمی و تغذیه ای کودک است. از آنجایی که والدین و مراقبان نقش مهمی در زندگی کودک دارند، معمولاً مداخله و درمان مبتنی بر خانواده توصیه می شود. والدین اغلب خود را به خاطر اختلال خوردن کودک سرزنش می کنند، بنابراین وقتی والدین می توانند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند و برای کمک به فرزندشان توانمندتر شوند، نتیجه اغلب بهتر است. همچنین ممکن است کودکان مداخلات رفتاری را دریافت کنند تا به آنها کمک کند تا در معرض غذاهایی که از آنها اجتناب می کنند قرار بگیرند و به آنها کمک کند تا رابطه سالمی با خوردن پیدا کنند.

اگر والدین کودک مبتلا به اختلال خوردن هستید، مهم است که با متخصص اطفال، متخصص تغذیه یا گفتاردرمانگر کودکان که در زمینه اختلال بلع تخصص دارد مشورت کنند.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی آنلاین – اختلالات خوردن در کودکان – بهترین مرکز گفتاردرمانی آنلاین – گفتاردرمانی اختلال بلع – درمان اختلال غذا خوردن در کودکان – دلایل غذا نخوردن کودک ۲ ساله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ