اختلال طیف اوتیسم یک وضعیت مرتبط با رشد مغزی است که بر نحوه درک و معاشرت فرد با دیگران تأثیر می گذارد و باعث ایجاد مشکل در تعامل و ارتباطات اجتماعی می شود. این اختلال همچنین شامل الگوهای رفتاری محدود و تکراری است. اصطلاح “طیف” در اختلال طیف اوتیسم به طیف گسترده ای از علائم و شدت اشاره دارد.

اختلال اوتیسم شامل شرایطی است که قبلاً جداگانه در نظر گرفته می شد – اوتیسم ، سندرم آسپرگر ، اختلال تجزیه کننده دوران کودکی و شکل نامشخص اختلال رشد فراگیر. برخی از افراد هنوز از اصطلاح “سندرم آسپرگر” استفاده می کنند ، که به طور کلی تصور می شود در پایان خفیف اختلال طیف اوتیسم قرار دارد.

اختلال طیف اوتیسم در اوایل کودکی شروع می شود و در نهایت باعث ایجاد مشکلاتی در عملکرد جامعه – به عنوان مثال ، اجتماعی ، مدرسه و محل کار می شود. اغلب کودکان در سال اول علائم اوتیسم را نشان می دهند. به نظر می رسد تعداد کمی از کودکان در سال اول به طور طبیعی رشد می کنند و سپس بین 18 تا 24 ماهگی با بروز علائم اوتیسم دوره پس رفت را پشت سر می گذارند.

در حالی که هیچ درمانی برای اختلال طیف اوتیسم وجود ندارد ، درمان زودهنگام می تواند تغییرات زیادی در زندگی بسیاری از کودکان ایجاد کند.

علائم اختلال طیف اوتیسم

برخی از کودکان علائم اختلال اوتیسم را در اوایل نوزادی نشان می دهند ، مانند کاهش تماس چشمی ، عدم پاسخگویی به نام خود یا بی توجهی به مراقبین. کودکان دیگر ممکن است در چند ماه یا سالهای اول زندگی به طور طبیعی رشد کنند ، اما ناگهان گوشه گیر یا پرخاشگر شده یا مهارت های زبانی خود را که قبلاً به دست آورده اند از دست بدهند. علائم معمولاً در سن 2 سالگی مشاهده می شود.

هر کودک مبتلا به اختلال طیف اوتیسم به احتمال زیاد دارای الگوی رفتاری منحصر به فرد و شدت آن است – از عملکرد پایین تا عملکرد بالا.

برخی از کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم در یادگیری مشکل دارند و برخی از آنها نشانه هایی از هوش پایین تر از حد معمول دارند. سایر کودکان مبتلا به این اختلال دارای هوش عادی تا بالا هستند – آنها به سرعت یاد می گیرند ، اما در برقراری ارتباط و به کارگیری آنچه در زندگی روزمره می دانند و سازگاری با موقعیت های اجتماعی مشکل دارند.

به دلیل مخلوط منحصر به فرد علائم در هر کودک ، تعیین شدت گاهی اوقات دشوار است. این به طور کلی بر اساس سطح اختلالات و نحوه تأثیر آنها بر توانایی عملکرد است.

 

کلمات مرتبط :

درمان اوتیسم – کاردرمانی آنلاین – کاردرمانی اوتیسم

10 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ