اختلال مهارتهای حرکتی ظریف

مهارت های حرکتی ظریف عمدتاً به هماهنگی چشم و دست ما مربوط می شود. ماهیچه هایی که در دست ها، مچ دست و انگشتان ما برای انجام حرکات روان و دقیق در حین انجام کارهای معنی دار استفاده می شوند. مهارت های حرکتی ظریف را می توان به عنوان مهارت دستی نیز نامید.

مهارت های حرکتی ظریف برای کارهایی مانند غذا خوردن، لباس پوشیدن، بازی، دستکاری و ساخت اشیاء کوچک، طراحی، برش، کاردستی، نوشتن و تایپ مورد نیاز است.

مهارت های حرکتی ظریف می تواند برای برخی از کودکان چالش برانگیز باشد. هنگامی که کودک از شرکت در فعالیت های خاص در خانه یا پیش دبستانی اجتناب می کند، اغلب می توان به مشکلات توجه کرد. گاهی اوقات تا زمانی که نیازهای بالاتر مهارت های حرکتی ظریف در مدرسه برای کارهایی مانند دست خط و برش لازم باشد، اختلال مهارتهای حرکتی ظریف تشخیص داده نمی شوند.

کودکانی که دارای ناتوانی های رشدی و ناتوانی های جسمی هستند ممکن است به دلیل کیفیت حرکات و کنترل، مشکلات بیشتری در عملکرد و فعالیت های حرکتی ظریف داشته باشند.

درمان اختلال مهارتهای حرکتی ظریف

کاردرمانگران برای توسعه مهارت های حرکتی ظریف و بهبود مشکلات حرکتی ظریف هماهنگی آموزش دیده اند. درمانگران ممکن است روی تقویت دست‌ ها، مچ‌ و انگشتان، ایجاد اشکال مناسب با مداد و انبر و بهبود آگاهی بدن و کنترل دست از طریق انجام بازی‌ ها و فعالیت‌هایی که درجه سختی دارند، کار کنند. مهارت ها از طریق تمرین، انگیزه و اعتماد به نفس به دست می آیند.

متخصصان کاردرمانی کودکان همچنین می‌توانند در صورت نیاز اصلاحات و وسایل تطبیقی ​​(مانند گرفتن مداد، استفاده از آتل برای ارتقای عملکرد دست، کارد و چنگال) را توصیه کنند و همچنین توصیه‌ هایی به والدین برای بازی‌ های خاصی که برای دستیابی به مهارت‌های خاص استفاده می‌شوند، ارائه کنند.

اگر شما یا معلم فرزندتان متوجه شدید که فرزندتان تمایلی به شرکت در فعالیت‌های حرکتی ظریف ندارد یا در انجام فعالیت‌ های حرکتی ظریف با مشکل مواجه است، باید به دنبال ارزیابی کاردرمانی باشید تا اطمینان حاصل شود که کودک شما مهارت‌های لازم را برای مستقل بودن در فعالیت‌های حرکتی ظریف روزمره، دست‌نویس، توسعه می‌دهد. و برش و همچنین حفظ عزت نفس و اعتماد به نفس مستمر آنها.

متخصصان کادرمانی ما در مرکز توانبخشی آنلاین ایران با تجربه و دانش بالا آماده ارائه خدمات کاردرمانی آنلاین (کاردرمانی در منزل و از راه دور) هستند تا عزیزانی که به هر دلیل نمی توانند بطور حضوری به کلینیک کاردرمانی مراجعه کنند از خدمان کاردرمانی کودکان با بالاترین کیفیت بهره مند شوند.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی کودکان – اختلال مهارتهای حرکتی ظریف – کاردرمانی در منزل – کاردرمانی از راه دور – بهترین مرکز کاردرمانی کودکان در تهرانکاردرمانی آنلاین

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ