اختلال پردازش حسی و اوتیسم در بزرگسالان

ترکیب اختلال پردازش حسی SPD و اوتیسم در بزرگسالان مجموعه‌ای از چالش‌ها را نسبت به کودکان دارد. به عنوان مثال، مداخلات کاردرمانی برای کودکان اغلب بر کمک به موفقیت آنها در یک محیط کلاس درس متمرکز است و آنها به طور منظم از بازی برای کمک به پردازش حسی استفاده می کنند. به منظور کمک به بزرگسالان مبتلا به SPD و اوتیسم، مداخلات بر مهارت‌های مراقبت از خود متمرکز می‌شوند و به آنها کمک می‌کند مستقل‌تر شوند و در زندگی روزمره به خوبی عمل کنند.

اختلال پردازش حسی (SPD) یا مسائل حسی چالش‌هایی را توصیف می‌کند که کودکان (و بزرگسالان) زمانی که مغزشان پیام‌های حسی را که دریافت می‌کنند متفاوت تفسیر می‌کند. مغز آنها ممکن است برخی از ورودی های حسی را طاقت فرسا بیابد. یا ممکن است به سرعت دیگران متوجه ورودی های حسی نشوند.

اختلال طیف اوتیسم (ASD) یا اوتیسم، یک بیماری عصبی است. این بر نحوه ارتباط فرد با دیگران و تجربه دنیای اطراف آنها تأثیر می گذارد. کودکان و بزرگسالان اوتیستیک مشکلاتی را در ارتباطات اجتماعی تجربه خواهند کرد که این امر بر تعاملات اجتماعی تأثیر می گذارد. اغلب آنها نوعی الگوهای محدود و تکراری از رفتارها، فعالیت ها یا علایق خواهند داشت. 

مدیریت اختلال پردازش حسی و اوتیسم در بزرگسالان

خدمات کاردرمانی هنوز به عنوان درمان بهینه برای بزرگسالان در نظر گرفته می‌شود و می‌توان از آن‌ها برای کمک به مشتریان در پردازش بهتر و ادغام اطلاعات حسی استفاده کرد.

کاردرمانی برای بزرگسالان نیز بسیار فردی است. از آنجایی که اوتیسم یک اختلال طیفی است، سطح ناتوانی می تواند بسیار متفاوت باشد. OT برای بزرگسالان به سطح ناتوانی و اهداف درمانی فرد بسیار خاص خواهد بود.

تکنیک های OT و یکپارچگی حسی می تواند به بزرگسالان مبتلا به اوتیسم و ​​SPD کمک کند تا بهتر از خود مراقبت کنند، مستقل تر و متکی به خود شوند و همچنین به طور بالقوه در خارج از خانه کار کنند و در محل کار بهتر عمل کنند.

چالش های پردازش حسی در اوتیسم چه احساسی ممکن است داشته باشد؟

مشکلات پردازش حسی می تواند بر هر بخش از زندگی کودک یا بزرگسال تأثیر بگذارد. این به این دلیل است که بدن ما دائماً پیام های حسی دریافت می کند.

برای یک دقیقه چشمان خود را ببندید و فقط به تمام ورودی های حسی که تجربه می کنید فکر کنید.

آیا صدا یا بو و رایحه ای می شنوید؟ آیا می توانید احساس کنید روی چه چیزی نشسته اید؟ آیا بدن شما می داند که نشسته اید یا دراز کشیده اید؟

برخی از شما که در حال خواندن این مطلب هستید ممکن است قبلا هرگز متوجه این احساسات خرد نشده باشید. این به این دلیل است که مغز شما آنها را فیلتر می کند. اختلال طیف اوتیسم می تواند شدت این احساسات خرد را افزایش دهد. بنابراین، احساسات روزمره با شدت بیشتری احساس می شوند. این اغلب می تواند منجر به حواس پرتی شود. با گذشت زمان، اگر این احساسات بیش از حد شود، می تواند منجر به اضافه بار حسی شود. 

 

کلمات مرتبط :

اختلال پردازش حسی و اوتیسم در بزرگسالان – کاردرمانی برای اوتیسم – گفتاردرمانی برای اوتیسم – گفتاردرمانی آنلاین – کاردرمانی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ