بهترین زمان شروع گفتار درمانی اوتیسم بلافاصله پس از تشخیص این اختلال است تا نتایج بهتری را به همراه داشته باشد.

تشخیص اوتیسم در کودکان کمتر از 3 سال می تواند چالش برانگیز باشد. با این حال، در برخی موارد، والدین و متخصصان می توانند تاخیر گفتار و زبان را در کودکان 18 ماهگی تشخیص دهند.

برخی از نشانه‌های آشکار مانند فعالیت‌های تکراری، اکولالیا، مقاومت در برابر تغییرات روتین و ناتوانی در تعامل اجتماعی با افراد متعلق به همان گروه سنی ممکن است تشخیص اوتیسم را در کودکان کوچک‌تر تأیید کند.

کودکان مبتلا به اوتیسم یک چالش منحصر به فرد را برای والدین، مراقبان و درمانگران خود به وجود می آورند. بسیاری از کودکان در این طیف از تعامل با چهره های جدید خوششان نمی آید. آنها قرار گرفتن در محیط های ناشناخته و موقعیت های جدید را دوست ندارند.

والدین کودکان مبتلا به اوتیسم می توانند به محض دریافت تشخیص رسمی از آسیب شناس گفتار زبان، روانشناس یا متخصص اطفال، گفتار درمانی اوتیسم را در منزل و زیر نظر متخصص گفتاردرمانی آنلاین شروع کنند.

اگرچه این یک بیماری مادام العمر است، اما برخی از افراد با افزایش سن توانایی بهبود و کسب مهارت های ارتباط اجتماعی را نشان می دهند.

آیا امکان درمان و بهبودی قطعی اوتیسم وجود دارد؟

پاسخ محتمل “نه” است. با این حال، امکان بهبود از طریق درمان و تمرینات صحیح وجود دارد. نمی توان پیش بینی کرد که کدام یک از کودکان از ASD درمان می شوند. با این وجود، تشخیص زودهنگام و مداخله، شانس کودک را برای تبدیل شدن به یک بزرگسال سالم، عملکردی و مستقل افزایش می دهد.

کودکان در طیف اوتیسم با درجات مختلفی از مشکل در برقراری ارتباط روبرو هستند. این هشت تمرین می تواند تفکر منطقی و تحلیلی، نگرش حل مسئله و مهارت های ارتباط اجتماعی کودک شما را تقویت کند.

کودک شما ممکن است کاملاً غیرکلامی باشد یا نسبت به صداها، نورها و بافت های معمولی بیزاری شدید نشان دهد. در چنین مواقعی ممکن است لازم باشد فوراً با متخصصان توانبخشی کاردرمانی و گفتاردرمانی مشورت کنید.

 

کلمات مرتبط :

بهترین زمان شروع گفتار درمانی اوتیسم – گفتاردرمانی اوتیسم – گفتاردرمانی آنلاین – گفتاردرمانی انلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ