تاخیر حرف زدن کودکان مشکل رایجی است که بسیاری از خانواده ها را نگران کرده است، برای رفع نگرانی در این مورد می توانید با یک متخصص گفتاردرمانی باتجربه مشورت کنید و از خدمات گفتاردرمانی آنلاین ما بهره مند شوید.

تشخیص و درمان تاخیر گفتار و زبان در مراحل اولیه بهترین رویکرد است. اگر در مورد رشد گفتار یا زبان کودک خود نگرانی دارید با گفتاردرمانگر خود مشورت کنید.

ابتدا باید بدانیم که چه عواملی سبب تاخیر حرف زدن کودکان می شوند؟

  • اختلال دهان، مانند مشکلات زبان یا کام (سقف دهان)
    فرنولوم کوتاه (چین زیر زبان)، که می تواند حرکت زبان را محدود کند

بسیاری از کودکان مبتلا به تاخیر در گفتار، مشکلات دهان و حرکتی دارند. اینها زمانی اتفاق می‌افتند که در قسمت‌هایی از مغز که مسئول گفتار هستند مشکلی وجود داشته باشد. این امر هماهنگی لب‌ها، زبان و فک را برای ایجاد صداهای گفتاری دشوار می‌کند. این کودکان همچنین ممکن است مشکلات دهانی-حرکتی دیگری مانند مشکلات تغذیه داشته باشند.

عفونت گوش، به ویژه عفونت های مزمن، می تواند شنوایی را تحت تأثیر قرار دهد. اما تا زمانی که شنوایی طبیعی در یک گوش وجود داشته باشد، گفتار و زبان به طور طبیعی توسعه می یابد.

مشکلات شنوایی نیز می تواند بر گفتار تأثیر بگذارد. بنابراین شنوایی شناس باید شنوایی کودک را هر زمان که نگرانی گفتاری وجود دارد آزمایش کند. کودکانی که در شنیدن مشکل دارند ممکن است در گفتن، درک، تقلید و استفاده از زبان مشکل داشته باشند.

تاخیر حرف زدن کودکان چگونه تشخیص داده می شود؟

اگر فرزند شما ممکن است مشکلی داشته باشد، مهم است که فوراً به یک کلینیک گفتاردرمانی ( با متخصص گفتاردرمانی آنلاین) مراجعه کنید. 

متخصص گفتاردرمانی (چه در کلینیک گفتاردرمانی و چه بصورت گفتاردرمانی آنلاین) مهارت های گفتاری و زبانی کودک شما را بررسی می کند. آسیب شناس تست های استاندارد شده را انجام می دهد و به دنبال نقاط عطف در رشد گفتار و زبان است.

متخصص گفتاردرمانی همچنین بررسی خواهد کرد:

آنچه کودک شما می فهمد (به نام زبان پذیرا)
آنچه فرزند شما می تواند بگوید (به نام زبان بیانی)
رشد صدا و وضوح گفتار
وضعیت دهانی-حرکتی کودک شما (نحوه کارکرد دهان، زبان، کام و غیره برای گفتار و همچنین خوردن و بلعیدن)
بر اساس نتایج آزمایش، گفتاردرمانگر ممکن است گفتار درمانی را برای کودک شما توصیه کند.

گفتار درمانی تاخیر حرف زدن در کودکان

گفتار درمانگر با کودک شما همکاری می کند تا مهارت های گفتاری و زبانی را بهبود بخشد و به شما راهکارهایی برای کمک به بهبود وضعیت حرف زدن کودکتان ارائه می دهد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک گفتاردرمانی یا کمک گرفتن از متخصص گفتاردرمانی آنلاین نگرانی های خود را در ارتباط با فرزندانتان برطرف کنید.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی آنلاین – تاخیر حرف زدن کودکان – گفتار درمانی آنلاین کودکان – گفتاردرمانی انلاین – هزینه گفتاردرمانی آنلاین – گفتاردرمانی از راه دور

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ