تاخیر حرکتی درشت یک تشخیص کلی برای کودکانی است که ممکن است نتوانند در سن مناسب خود غلت بزنند، بنشینند، راه بروند، یا سایر حرکات هماهنگی دست‌ها، پاها و تنه‌شان را انجام دهند.

وقتی پزشکان اطفال از والدین می پرسند که آیا کودک یا فرزندشان به مراحل رشد خود می رسد، باید بررسی کنند که آیا تاخیری وجود دارد یا خیر. اگرچه هر کودکی به طور متفاوتی رشد می کند، یک محدوده سنی وجود دارد که برای کسب برخی مهارت ها طبیعی تلقی می شود. به عنوان مثال، یک نوزاد معمولاً در 4-5 ماهگی می تواند غلت بزند، در 9 ماهگی بخزد و در 12-15 ماهگی راه برود. کودکان نوپا معمولاً تا 2 سالگی می توانند توپ را لگد بزنند و تا 3 سالگی از پله ها بالا و پایین بروند. کودکان چهار ساله معمولاً می توانند بپرند.

تاخیر حرکتی درشت

دلایل متعددی برای تاخیر حرکات درشت وجود دارد. برخی موارد خفیف هستند و ممکن است خود به خود برطرف شوند. برخی دیگر ممکن است به درمان هدفمند نیاز داشته باشند و ممکن است نتیجه نارس بودن، سندرم داون یا بیماری دیگری باشد که در بدو تولد شناخته شده است. تأخیرهای دیگر نیز نشانه های اولیه یک مشکل زمینه ای احتمالاً تشخیص داده نشده مانند اختلال در تنظیم تیروئید، اختلال طیف اوتیسم یا دیستروفی عضلانی دوکان هستند. اکثر متخصصان اطفال کاردرمانی کودکان را در اوایل دوران نوزادی توصیه می کنند تا به نوزادان و کودکانی که دارای تاخیر حرکتی شدید هستند، کمک کنند تا رشد مطلوبی داشته باشند.

کاردرمانی برای تاخیرهای حرکتی درشت شامل یک درمان فردی است که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • به والدین نشان می دهد که چگونه به فرزندشان کمک کنند تا بهتر حرکت کند
  • آموزش فعالیت ها و تمرینات حرکتی متناسب با سن
  • آموزش راه رفتن و تعادل
  • تقویت عملکردی
  • تمرینات یکپارچگی حسی
  • تمریناتی برای فعالیت مناسب عضلات
  • تسهیل الگوهای حرکتی کارآمد
  • ارزیابی پیشرفت به سمت اهداف
  • پیشبرد یک برنامه ورزشی فردی در خانه

کاردرمانی آنلاین برای تاخیر حرکتی درشت

تمرین فعالیت های حرکتی درشت نوعی درمان با هدف بهبود ادراک، تعادل، هماهنگی چشم دست و بسیاری از جنبه های دیگر است که تحت چتر عملکرد حرکتی درشت نامیده می شود. کاردرمانگران از انواع بازی ها و فعالیت ها برای بهبود حرکت استفاده می کند.

متخصصان ما در بهترین مرکز کاردرمانی انلاین برای کودکان درمانهای کاردرمانی را برای کودکانی که نمی توانند به کلینیک کاردرمانی بطور حضوری مراجعه کنند ارائه می دهند تا این کودکان در هر جایی از کشور عزیزمان که هستند بتوانند از مزایای کاردرمانی با بالاترین کیفیت بهره مند شوند.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی انلاین – کاردرمانی برای کودکان – کاردرمانی برای تاخیر حرکتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ