تشخیص اختلال گفتاری در کودکان

وقتی فرزندتان را برای ارزیابی گفتار می‌برید، آسیب‌شناس گفتار زبان (SLP) ابتدا می‌خواهد بداند که آیا دلیلی برای اختلال گفتاری وجود دارد یا خیر. شما باید هر گونه سابقه پزشکی قابل توجهی مانند جراحات، عفونت ها یا تشخیص هایی که فرزندتان دریافت کرده است را به SLP ارائه دهید. SLP یک معاینه محیطی دهانی (یا مکانیسم دهانی) را برای ارزیابی ظاهر، عملکرد و تحرک مفصل‌کننده‌ها (لب‌ها، زبان، دندان‌ها، فک و پرده) تکمیل می‌کند.

در مرحله بعد، SLP یک ارزیابی رسمی بیان را برای تعیین اینکه کدام صداها به اشتباه گفته می شود، انجام می دهد. از کودک شما خواسته می شود تا صداهای گفتاری را به صورت مجزا ، هجاها، کلمات، عبارات، جملات و گفتار متصل در مکالمه تولید کند تا سطح آن مشخص شود. 

گفتارمانگر برای تشخیص اختلال گفتاری در کودکان همچنین تعیین خواهد کرد که آیا کودک برای صدایی که به اشتباه گفته می شود تحریک پذیر است یا خیر. یعنی SLP از کودک می خواهد صدا(ها) را به درستی تولید کند تا ببیند یادگیری صدا(ها) برای کودک چقدر آسان یا دشوار است. تست تحریک پذیری به تعیین اثربخشی درمان برای صداهای خاص کمک می کند. در نهایت، درک عمومی کودک در مقیاسی از خفیف تا متوسط ​​تا شدید تا عمیق رتبه‌بندی می‌شود.

درمان اختلال گفتاری در کودکان

گفتاردرمانی با استفاده از رویکرد بیان سیستماتیک (هدف قرار دادن صداها به صورت مجزا، هجاها، کلمات، عبارات، جملات، گفتار متصل) و با ارائه سرنخ های لازم (بصری، کلامی، لمسی) برای قرارگیری مناسب مفصل کننده ها (لب، زبان، دندان ها، فک و پرده) برای بهبود وضعیت گفتاری در کودکان بهره می برد.

متخصصان گفتاردرمانی از تاکتیک ها و ابزارهای مختلفی برای درمان اختلال گفتاری در کودکان بهره می برند.

از آن جایی که بسیاری از کودکان دسترسی کامل و به موقع به مراکز و کلینیک های گفتاردرمانی را ندارند ، گفتاردرمانی آنلاین می تواند به این کودکان در دریافت خدمات گفتاردرمانی کمک کند.

پیش آگهی درمان اختلالات گفتاری بستگی زیادی به علت و شدت اختلال، سن کودک در تشخیص و درمان و انگیزه کودک و والدین دارد. در بسیاری از موارد با درمان و تمرین می توان خطاهای گفتاری را به طور کامل برطرف کرد. می توانیم به شما بگوییم که مانند بسیاری از اختلالات گفتاری و زبانی، شانس موفقیت با مداخله زودهنگام بهبود می یابد، پس تعلل نکنید و همین الان با متخصصان گفتاردرمانی آنلاین ما تماس بگیرید.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی آنلاین – تشخیص اختلال گفتاری در کودکان – هزینه گفتاردرمانی آنلاین – گفتاردرمانی انلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ