تقویت گفتار در کودکان اوتیسم

اختلال طیف اوتیسم (ASD) با حوزه های اصلی کمبودهای مداوم در ارتباطات اجتماعی و الگوهای محدود-تکراری رفتارها، علایق یا فعالیت ها مشخص می شود. مجموعه ای ناهمگن و پیچیده از شرایط رشد عصبی در طیف گروه بندی می شوند

رویدادهای پیش التهابی و اختلالات سیستم ایمنی، رویدادهای سلولی و مولکولی مرتبط با ASD هستند. چندین بیماری همزمان با ASD رخ می دهد: تشنج، مشکلات گوارشی، کمبود توجه، اضطراب و افسردگی، و مشکلات خواب. با این حال، مشکلات زبانی و گفتاری اجزای کلیدی علائم ASD هستند که درمان‌های کنونی برای مقابله با آنها مشکل است.

یکی از ویژگی های برجسته اختلال اوتیسم کمبود مداوم در ارتباطات اجتماعی است. این علائم در اوایل دوران کودکی شروع می شود و نقص های بالینی قابل توجهی در استفاده اجتماعی از ارتباطات کلامی و غیرکلامی ایجاد می کند

راهکارهای تقویت گفتار در کودکان اوتیسم

قرار گرفتن زودهنگام با گفتار ممکن است توانایی زبانی کودکان اوتیستیک را شکل دهد.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که هرچه کودکان اوتیسم در دوران نوزادی کلمات بیشتری بشنوند – و تعاملات کلامی بیشتری با مراقبان خود داشته باشند – مهارت های زبانی آنها در 2 سالگی بهتر می شود.

میزان گفتاری که کودکان خردسال در خانه می شنوند، تأثیر زیادی بر رشد زبان و به نوبه خود بر مهارت های خواندن و «آمادگی مدرسه» دارد.

مطالعه جدید اولین مطالعه ای است که به این ارتباط در کودکان اوتیستیک زیر 1 سال پرداخته است. یافته‌های آن نشان می‌دهد که آموزش والدینی که یک کودک اوتیسمی دارند تا با نوزادان بعدی خود صحبت کنند، می‌تواند مفید باشد.

تمرکز بر مهارت‌های زبانی به دلیل تأثیر آبشاری که زبان بر رشد بعدی می‌گذارد، بسیار مهم است.

معدود مداخلاتی که برای کودکان اوتیستیک زیر 18 ماه وجود دارد، بر پیوند اجتماعی تمرکز دارند.

مشورت با یک متخصص گفتاردرمانی که در بطور تخصصی در حوزه اوتیسم فعالیت می کنند می تواند به والدین در آشنایی با راهکارهای تقویت گفتار در کودکان اوتیسم کمک زیادی بکند.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی آنلاین برای اوتیسم – گفتاردرمانی کودک اوتیسم – هزینه گفتار درمانی آنلاین – تقویت گفتار در کودکان اوتیسم – بهترین درمان اوتیسم – مرکز توانبخشی اوتیسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ