توانبخشی اتیسم با هدف کمک به این کودکان برای داشتن زندگی با کیفیت تر کمک می کند و به مشارکت فعالانه این کودکان در جامعه کمک می کند.

هدف متخصصان توانبخشی ، حمایت و توانمندسازی افراد در این طیف و خانواده های آنها برای ایجاد تغییرات معنادار بر اساس اهداف عملکردی است. 

متخصصان توانبخشی برای شناسایی نقاط قوت، زمینه‌های مورد نیاز، و توسعه استراتژی‌های مداخله‌ای که با علایق، قابلیت‌ها و باورهای فرهنگی کار می‌کنند.

خدمات توانبخشی اتیسم شامل گفتاردرمانی اتیسم، کاردرمانی اتیسم، روانشناسی، آموزش و توسعه مهارت ها، حمایت از رفتار مثبت، خدمات بهداشت از راه دور و آموزش والدین است.

بسیاری از کودکان مبتلا به اتیسم دچار مشکلات درک گفتار و زبان هستند ، بسیاری از آن ها حرف نمی زنند یا گفتار محدودی دارند که این شرایط سبب ایجاد محدودیت های بیشتر برای این کودکان می شود ، گفتاردرمانی چه بصورت مراجعه به کلینیک و چه بصورت گفتاردرمانی آنلاین کمک زیادی به این کودکان برای کاهش مشکلات ناشی از ضعف توانایی های گفتاری می کند.

خدمات درمانی از عناصر کلیدی از یادگیری رفتاری، رشدی و اجتماعی، مداخله مبتنی بر درمان و خانواده استفاده می‌کند و در محیطی ارائه می‌شود که به بهترین وجه برای فرد، خانواده و اهداف مداخله مناسب است.

توانبخشی اتیسم

توانبخشی اتیسم می تواند بصورت مراجعه به کلینیک توانبخشی یا بصورت آنلاین و یا حتی در محیط هایی همچون مهدهای کودک ارائه شود.

روش های توانبخشی می توانند به افراد مبتلا به اوتیسم کمک کنند تا توانایی های خود را بهبود بخشند و علائم خود را کاهش دهند. شروع زودهنگام درمان، در دوران پیش دبستانی یا قبل از آن، شانس موفقیت فرزند شما را افزایش می دهد، اما هیچ وقت برای درمان دیر نیست.

آکادمی اطفال آمریکا (AAP) به شما توصیه می کند به جای اینکه منتظر تشخیص رسمی باشید، به محض مشکوک شدن فرزندتان به اوتیسم، تحقیقات درمانی را آغاز کنید. برای تشخیص رسمی ممکن است زمان، آزمایش‌ها و پیگیری‌های زیادی با متخصصان نیاز باشد.

کودکان مبتلا به اوتیسم اغلب متفاوت از سایر کودکان بازی می کنند. آنها احتمالاً به جای کل اسباب بازی، روی قسمت هایی از یک اسباب بازی (مانند چرخ ها) تمرکز خواهند کرد. آنها مانند سایر بچه ها «تظاهر به بازی» می کنند. و ممکن است نخواهند با دیگران بازی کنند.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی آنلاین – گفتاردرمانی آنلاین – متخصص گفتاردرمانی – هزینه گفتاردرمانی آنلاین – گفتاردرمانی آنلاین اتیسم

5 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ