تکنیکهای گفتاردرمانی برای کودکان اوتیسم

متخصص گفتاردرمانی برای کار بر روی مهارت هایی از جمله خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و زبان آموزش دیده اند. هر درمانی بر اساس نیاز کودک طراحی می شود و SLP فعالیت های یادگیری را برای نیازهای خاص کودک توسعه می دهد تا به آنها در توسعه مهارت های ارتباطی حیاتی کمک کند.تمام هدف گفتار درمانی کمک به کودک برای بهبود ارتباطات خود است. برای کودکان مبتلا به اوتیسم، این امر به ویژه مهم است زیرا ارتباطات یک جزء کلیدی در توانایی آنها برای ایجاد روابط و عملکرد در دنیای خود است.

گفتار درمانی فقط با کلمات نیست. این می تواند به کودکان مبتلا به اوتیسم کمک کند که چگونه کلمات را به نشانه های دیگر متصل کنند. یک گفتاردرمانگر کودک را به سمتی هدایت می‌کند که با تماس چشمی راحت‌تر رشد کند و به زمینه حرکات دست توجه کند. برای مثال، یک جلسه ممکن است شامل تمرین با استفاده از (یا فقط متوجه شدن) نشانه های صوتی باشد. دروس دیگر ممکن است بر اعتماد به نفس بیشتر با مکالمات دو طرفه با تجزیه جزئیات گوش دادن، درک کردن و پاسخ دادن تمرکز کنند.

تکنیکهای گفتاردرمانی برای کودکان اوتیسم

گفتاردرمانی که با کودکی در طیف اوتیسم کار می‌کند، ممکن است از برخی از رویکردهای زیر در طول یک جلسه استفاده کند، بسته به اینکه چه چیزی برای آن کودک مؤثرتر است:

  • نشانه ها و ژست های بصری
  • ماساژ و تقویت عضلات فک، گلو، دهان و لب ها برای کمک به رشد توانایی صحبت کردن و افزایش برنامه ریزی حرکتی.
  • سیستم ارتباط تبادل تصویر (PECS)

آسیب شناسان گفتار و زبان با اعضای خانواده کودک همکاری می کنند تا بهترین نتایج ممکن را تضمین کنند. گنجاندن خانواده در گفتار درمانی یک جزء حیاتی برای کمک به کودکان مبتلا به اوتیسم برای بهبود مهارت های ارتباطی خود است. ادامه درس ها در خانه می تواند به ارتقای مهارت ها و سطح راحتی فرزند شما کمک کند. علاوه بر این، انجام کارهایی در خانه، مانند تمرکز بر بیان واضح تر از حد معمول کلمات، می تواند به کودکان مبتلا به اوتیسم کمک کند تا گفتار شما را درک کرده و تقلید کنند.

مزایای گفتار درمانی برای کودکان مبتلا به اوتیسم زمانی تقویت می شود که درمان ها در اسرع وقت شروع شوند. به طور کلی، هر چه گفتار درمانی زودتر شروع شود، تأثیرات مثبت آن در طول زندگی کودک شما بیشتر خواهد بود.

همه کودکان متفاوت هستند، دارای شخصیت ها و نیازهای منحصر به فرد هستند و هیچ برنامه گفتار درمانی واحدی برای کمک به هر کودک مبتلا به اوتیسم تضمین نمی شود. با این حال، تحقیقات مکرراً نشان داده است که گفتار درمانی می تواند به بسیاری از کودکان مبتلا به اوتیسم کمک کند تا از نظر اجتماعی آگاه تر و راحت تر شوند و مهارت های ارتباطی و درک را برای آنها افزایش دهد.

 

کلمات مرتبط :

تکنیکهای گفتاردرمانی برای کودکان اوتیسم – گفتاردرمانی برای کودکان – گفتاردرمانی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ