گفتار درمانی آنلاین را از حدود سال ۱۳۹۷ بصورت رسمی شروع کردیم. این اتفاق پس از آن رخ داد که طی سالها مراجعان بسیاری از شهرستان با ما تماس گرفتند و خواستار جلسات گفتاردرمانی بودند. برنامه برخی از آنها بین یک تا سه جلسه در هفته بود که حقیقتا برای آنها حضور مداوم ، سخت و زمانبر بود و اینکه پس از شیوع کرونا و پررنگ تر شدن لزوم خدمات غیر حضوری؛ پس از بررسی جوانب مختلف، تصمیم گرفتیم جلسات این مراجعان را از راه دور و بصورت مشاوره گفتاردرمانی انلاین ادامه بدهیم.

الف) روند جلسات گفتار درمانی آنلاین چگونه است ؟
در آغاز قبل از جلسات درمان جلسه ارزیابی خواهیم داشت تا توسط درمانگر مجرب و اساتید مجرب گفتاردرمانی تهران ارزیابی صورت بگیرد و در این جلسه به فرد گفته می شود که اختلال چیست و اهداف بلند مدت و کوتاه مدت درمان و روش درمان انتخاب میشوند و همچنین با توجه به شرایط خانواده روند جلسه درمان و شکل هر جلسه مشخص می شود.

ب) تمرینات گفتاردرمانی از راه دور چگونه انجام می شود ؟
برای هر مراجع روند جلسه مخصوص به او طراحی میشود و میتواند شامل مشاوره درمانی و دادن راهکار و برنامه درمان، تماس تصویری و صوتی، ارسال فیلم جهت انجام تمرینات و تحلیل تمرینات جلسات گذشته باشد.

ج) آیا گفتار درمانی آنلاین موثر است ؟
اثربخشی جلسات آنلاین گفتاردرمانی، بیش از انتظار ما بود. با بالارفتن تجربه درمانگران، کیفیت جلسات و رضایت بیماران حتی بیشتر هم شده است به میزانی که امروز تعداد زیادی از شهروندان ساکن تهران و کرج و پردیس هم که به دلایلی قادر به حضور در کلینیک ها نیستند نیز از این خدمات استقبال نموده اند و همچنین مراجعان با اختلالات گوناگون نظیر اتیسم ، تاخیر، آپراکسی،مشکلات بلع و جویدن،لکنت و بیماری هایی مثل فلج مغزی، سندرم های مختلف و سکته مغزی و آسیب های مغزی و همچنین گروه های سنی از ۶ ماه تا ۹۰ سال از این خدمات بهره گرفتند .

د) مزایای گفتاردرمانی آنلاین چیست ؟
صرفه جویی در وقت و هزینه، کاهش خطر ابتلا به بیماری کرونا در زمان شیوع، امکان استفاده از درمانگران حرفه ای و با سابقه و مجرب تهران و همچنین ارزیابی توسط بهترین اساتید گفتار درمانی تهران؛برای افرادی که در شهرستان ها زندگی می کنند و ممکن است در شهر خود خدمات توانبخشی نداشته باشند از مزایای درمان آنلاین می باشد.

فهرست
مشاوره در واتس آپ