درمان آنلاین لکنت زبان با خدمات گفتاردرمانی آنلاین لکنت که توسط متخصصان ما در کلینیک توانبخشی آنلاین ایران ارائه می شود ، امکان پذیر است.

لکنت یک اختلال گفتاری است که بر روان گفتار تأثیر می گذارد و اغلب از آن به عنوان ناروانی یاد می شود. علائم و نشانه های لکنت اغلب شامل تکرار کلمات یا قسمت هایی از کلمات و طولانی شدن کلمات است. گاهی اوقات استفاده بیش از حد از کلمات “اوم” یا “اوه” وجود دارد که می تواند برگزاری مکالمه را دشوار کند.

لکنت زبان عموما از دوران کودکی شروع می شود و اگر درمان نشود ممکن است تا آخر عمر ادامه داشته باشد. علت دقیق ناشناخته است، اگرچه تحقیقات اخیر نشان می دهد که ژنتیک یا برخی رویدادهای عاطفی زندگی ممکن است در ایجاد این اختلال گفتاری نقش داشته باشد. به نظر می رسد لکنت در پسران شایع تر است و به نظر نمی رسد که ارتباطی بین لکنت و هوش وجود داشته باشد.

علائم لکنت زبان چیست؟

جالب است که همه ما ممکن است در دوران جوانی و یادگیری صحبت کردن، دوره‌های ناروانی طبیعی را پشت سر بگذاریم. با این حال، اگر کودک شما مشکل دارد و تمایل به تردید یا تکرار برخی هجاها یا کلمات برای بیش از دو ماه دارد، می تواند نشانه اختلال لکنت باشد.

  • تکرار مداوم صداها در یک کلمه یا کلمات در یک جمله
  • تردید بی اختیار بین کلمات در جملات
  • پرهیز از گفتن کلماتی که بیان آنها خیلی سخت است
  • نشان دادن علائم مبارزه یا اضطراب هنگام تلاش برای صحبت کردن

درمان آنلاین لکنت

از آن جایی که در اغلب موارد لکنت بطور خود بخود بهبود پیدا نمی کند ، مداخلات درمانی ضروری است.

بیشتر مداخلات “رفتاری” است. پس از ارزیابی، گفتاردرمانگر مهارت ها یا رفتارهای خاصی را آموزش می دهد که منجر به بهبود ارتباطات شفاهی می شود. به برخی از مراجعان آموزش داده می شود که سرعت صحبت کردنشان را کنترل یا نظارت کنند. به دیگران دستور داده شده که با سرعت ریتمیک نفس بکشند. گاهی اوقات آواز خواندن نیز مؤثر بوده است.

استفاده از گفتاردرمانی آنلاین در درمان لکنت زبان هم در کودکان و هم در بزرگسالان بسیار موثر بوده است.

سنین زیر 3 سال: والدین مستقیماً با گفتار درمانگر خود کار می کنند تا سرنخ ها و راهبردهای خانگی را بیاموزند تا بتوانند با اطمینان در خارج از جلسه با فرزند خود تمرین کنند و ارتباطات خود را بهبود بخشند. برای اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت مشارکت والدین در گفتار درمانی فرزندشان اینجا را کلیک کنید.

سنین 3 تا 6 سال: والدین در جلسات ویدیویی در کنار فرزند خود شرکت می کنند تا هر دو مهارت های ارزشمندی را از گفتار درمانگر خود بیاموزند. تقویت این درس‌ها در خارج از جلسه به ارتقای مهارت‌سازی در خانه ادامه خواهد داد.

سن 7 سال به بالا: بیشتر کودکان به طور مستقل در جلسات ویدیویی شرکت می کنند، اما والدین در طول هر جلسه با به روز رسانی ها و نکات در جریان هستند.

بزرگسالان: بزرگسالان به تنهایی در جلسات شرکت می کنند، اما می توانند عزیزان یا اعضای خانواده را نیز بیاورند.

سن و رشد کودک شما بر نحوه تعامل گفتاردرمانگر شما با او از طریق این قابلیت‌های درمان آنلاین لکنت تأثیر می‌گذارد.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی آنلاین – گفتاردرمانی لکنت زبان – درمان لکنت زبان – گفتاردرمانی اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ