درمان اوتیسم خفیف

کودکان اغلب به یک روال بسیار ساختاریافته نیاز دارند. والدین ممکن است با تیمی از متخصصان کار کنند تا اطمینان حاصل کنند که کودک از حمایت مورد نیاز در مدرسه و خانه برخوردار است.

افراد اوتیستیک ممکن است از گفتار درمانی، کاردرمانی و فیزیوتراپی سود ببرند.

اگرچه گاهی اوقات تحلیل رفتار کاربردی (ABA) به عنوان یک «استاندارد طلایی» برای درمان اوتیسم در نظر گرفته می‌شود، اما جامعه اوتیسم این نگرانی را مطرح کرده است که این درمان می‌تواند توهین‌آمیز و آسیب‌زا باشد.

افراد اوتیستیک با نیازهای حمایتی کم ممکن است بتوانند به طور مستقل زندگی کنند و کار کنند، اما ممکن است برای مقابله با استرس و هر گونه تشخیص همراهی که ممکن است داشته باشند، در درمان فردی شرکت کنند.

کودکان مبتلا به ASD به یک برنامه آموزشی متناسب با نیازهای فردی آنها نیاز دارند. آنها همچنین ممکن است به آموزش مهارت های اجتماعی، مشاوره سلامت روان، رژیم غذایی خاص و کمک به ایجاد مهارت های حرکتی نیاز داشته باشند.

درمان اوتیسم خفیف

مانند هر نوع اوتیسم، درمان‌های مناسب برای اوتیسم خفیف ممکن است شامل درمان‌های مختلفی باشد. نوع پشتیبانی مورد نیاز ممکن است در طول زمان تغییر کند، اما می تواند شامل یکی از موارد زیر باشد:

رفتار درمانی: این نوع درمان از پاداش برای آموزش رفتارهای مورد انتظار یا ترجیحی استفاده می کند

بازی یا درمان رشدی: این درمان از فعالیت های مبتنی بر بازی برای ایجاد مهارت های عاطفی و ارتباطی استفاده می کند

گفتار درمانی: در اوتیسم خفیف تر، گفتار درمانی معمولاً به مهارت های مکالمه و زبان بدن مربوط می شود.

کاردرمانی: کاردرمانی اغلب برای مسائل حسی مفید است

فیزیوتراپی: بسیاری از کودکان مبتلا به اوتیسم تون عضلانی پایینی دارند یا با فعالیت های بدنی دست و پنجه نرم می کنند

درمان های دارویی: داروهایی وجود دارند که علائمی مانند اضطراب و اختلالات خلقی را درمان می کنند که ممکن است با اوتیسم خفیف همراه باشد.

برخی از کودکان مبتلا به اوتیسم نیز باید برای مشکلات مرتبط مانند تشنج، مشکلات گوارشی، اختلالات خواب، اختلال وسواس فکری و دیگر مسائل تحت درمان قرار گیرند. این مشکلات بخشی از اوتیسم نیستند، اما در بین این گروه شایع تر هستند

درمان برای بزرگسالان

  • ساختار و قابلیت پیش بینی نیز برای بزرگسالان مبتلا به اوتیسم با عملکرد بالا مهم است. پشتیبانی ممکن است شامل موارد زیر باشد:
  • محل های اقامت در محل کار، مانند استراحت های برنامه ریزی شده، دستورالعمل های کتبی (به جای شفاهی)، و گوش گیر یا هدفون برای کاهش بار حسی
  • درمان شناختی رفتاری (CBT) برای توسعه مهارت های مقابله ای، که به فرد کمک می کند تا به مدیریت روابط و مقابله با ناامیدی ها در محل کار و زندگی کمک کند.
  • کاردرمانی که بر مهارت های حل مسئله، ایجاد عزت نفس و به عهده گرفتن مسئولیت خانه و امور مالی تمرکز دارد.

 

 

کلمات مرتبط :

درمان اوتیسم خفیف – بهترین درمان اوتیسم – گفتاردرمانی برای اوتیسم – کاردرمانی برای اوتیسم

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ