درمان یکپارچگی حسی چیست؟ برنامه ای است که متخصصان کاردرمانی آنلاین ، کاردرمانی در منزل و یا در کلینیک کاردرمانی خوب ارائه می شود.

در این روش درمانی متخصص و دکتر کاردرمانی ممکن است یک برنامه فردی از تجربیات حسی را برای یک کودک مبتلا به اختلال طیف اوتیسم طراحی و اجرا کند.

درمان یکپارچگی حسی برای افرادی است که مشکلات پردازش حسی یا مشکلات درک ورودی حسی دارند. این ممکن است شامل کودکان اوتیستیک نیز باشد.

همه ما در طول روز اموری را انجام می دهیم که همزمان بیش از یک حس را تحریک می کنند. مثلاً وقتی کتابی را می خوانیم، کلمات روی صفحه را می بینیم، ورق زدن را می شنویم و کتاب را در دستان خود احساس می کنیم. ما این اطلاعات حسی متنوع را دریافت می‌کنیم و آن‌ها را ترکیب می‌کنیم تا درک روشنی از دنیای اطراف خود به دست آوریم.

کودکان اوتیستیک ممکن است در ترکیب اطلاعات حسی از این طریق مشکل داشته باشند. ایده درمان یکپارچگی حسی استفاده از فعالیت‌ها و تمرینات بدنی برای کمک به کودکان برای یادگیری تفسیر و استفاده مؤثرتر از اطلاعات حسی است.

موارد کاربرد درمان یکپارچگی حسی چیست؟

این روش درمانی که توسط متخصصان کاردرمانی آنلاین ارائه می شود برای کمک به کودکان استفاده می شود که یاد بگیرند از تمام حواس خود با هم استفاده کنند – یعنی لامسه، بویایی، چشایی، بینایی و شنوایی. 

متخصصان معتقدند که این روش درمانی می تواند رفتار چالش برانگیز یا رفتار تکراری را بهبود بخشد. این رفتارها می تواند به مشکلات در پردازش اطلاعات حسی مرتبط باشد.

درمانگران همچنین گاهی اوقات پیشنهاد می‌کنند که درمان یکپارچگی حسی می‌تواند به سایر ویژگی‌های اوتیسم مانند مشکلات در بازی و تنظیم هیجانات در این کودکان کمک کند.

درمان یکپارچگی حسی چگونه انجام می شود؟

درمان یکپارچگی حسی با ارزیابی کودک توسط یک متخصص کاردرمانی آنلاین یا کاردرمانی در منزل و کلینیک کاردرکامی شروع می شود. سپس متخصص کاردرمانی برنامه منحصر بفردی را برای کودک در نظر می گیرد که شامل فعالیت‌ هایی برای تحریک پاسخ‌ های حسی کودک ، بخصوص پاسخ‌ های مربوط به تعادل و حرکت فیزیکی است. این ممکن است شامل مواردی مانند تاب خوردن، پرش یا بالا رفتن باشد.

درمان یکپارچگی حسی به گونه ای طراحی شده است که بخشی از برنامه های وسیع تری باشد که شامل درمان های ارتباطی، رفتاری و آموزشی نیز می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ