راهنمای والدین کودکان دارای لکنت

در اینجا راه هایی وجود دارد که والدین می توانند به آنها کمک کنند:

استرس ارتباطی را کاهش دهید. تکنیک های مختلفی وجود دارد که در موقعیت صحبت کردن به کودک فشار کمتری وارد کنید. بیان مجدد سؤالات به صورت نظر (استفاده از «امروز در مدرسه بیرون بازی کردی. حتماً سرگرم کننده بود!» به جای «در مدرسه چه کار می کردید؟») یکی از رویکردهای مؤثر است. والدین همچنین می توانند تمام تلاش خود را برای کاهش موقعیت هایی که باعث لکنت کودکشان می شود، انجام دهند.

صحبت در مورد آن. هنگامی که کودکان از لکنت خود آگاه هستند، بهتر است با صراحت صحبت کنید و در مورد آن به شیوه ای مثبت صحبت کنید. به آنها بگویید که اشکالی ندارد که “سخنان ناهموار” داشته باشند. اگر به نظر می رسد کودک از مشکل آگاه نیست، تا زمانی که به یک آسیب شناس گفتار-زبان مراجعه نکنید، نیازی به مطرح کردن آن نیست.

صبر را تمرین کنید. به بچه ها زمان بدهید تا حرف هایشان را تمام کنند. عجله نکنید و حرف آنها را قطع نکنید. به آنها نگویید «آهسته تر» یا «به آنچه می خواهید بگویید فکر کنید». عباراتی از این قبیل معمولا برای کودکانی که لکنت دارند مفید نیستند.

راهنمای والدین کودکان دارای لکنت

الگوی عادات گفتاری خوب در حالی که به کودک گفتن نحوه صحبت کردن به طور کلی مفید نیست، والدین می توانند عادات گفتاری را الگوبرداری کنند که به لکنت کمک می کند، مانند کاهش سرعت خود در هنگام صحبت کردن، مکث بیشتر بین جمله ها و صحبت کردن به شیوه ای آرام.

به دنبال کمک گرفتن از یک آسیب شناس خبره گفتار و زبان باشید، راه های زیادی برای یافتن آسیب شناس گفتار و زبان وجود دارد. متخصصان گفتاردرمانی آنلاین ما خدمات تخصصی گفتاردرمانی را برای آن دسته از عزیزانی که به هر دلیل امکان مراجعه حضوری به کلینیک گفتاردرمانی را ندارند فراهم می آورند.

 

کلمات مرتبط :

راهنمای والدین کودکان دارای لکنت – درمان قطعی لکنت زبان – گفتاردرمانی در منزل – گفتاردرمانی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ