روشهای درمان لالی انتخابی

هدف اصلی درمان باید کاهش اضطراب، افزایش عزت نفس و افزایش اعتماد به نفس اجتماعی و ارتباطات باشد. هرگز نباید روی تشویق کودک به صحبت کردن باشد. تمام انتظارات برای شفاهی باید حذف شود. با کاهش اضطراب، اعتماد به نفس و استفاده از تاکتیک ها و تکنیک های مناسب، با پیشرفت کودک از ارتباط غیرکلامی به کلامی، ارتباطات افزایش می یابد. رویکردهای درمانی باید فردی باشد، اما اکثریت کودکان با استفاده از ترکیبی از موارد زیر درمان می‌شوند:

روشهای درمان لالی انتخابی

درمان اضطراب ارتباط اجتماعی:این درمان شامل توسعه یک برنامه درمانی فردی است که بر کل کودک متمرکز است و رویکرد گروهی را شامل می شود که کودک، والدین، پرسنل مدرسه و درمان حرفه ای را در بر می گیرد. تاکتیک‌ها و تکنیک‌های درمانی توصیه‌شده برای ایجاد آسایش اجتماعی و پیشرفت راحتی ارتباطی (غیر کلامی و کلامی) در محیط‌های مختلف اجتماعی (درون و خارج از مدرسه) اجرا می‌شوند. از آنجایی که سطح اضطراب از موقعیتی به موقعیت دیگر و اغلب از فردی به فرد دیگر تغییر می کند، روش ها اغلب از یک موقعیت اجتماعی به موقعیت دیگر تغییر می کنند. بنابراین، با کاهش اضطراب، افزایش عزت نفس، و همچنین افزایش ارتباطات و اعتماد به نفس اجتماعی در محیط‌های مختلف دنیای واقعی، کودکی که در سکوت رنج می‌برد، مهارت‌های مقابله‌ای لازم را برای ایجاد عملکرد مناسب اجتماعی، عاطفی، رشدی و تحصیلی ایجاد می‌کند. .

رفتار درمانی: از روشهای درمان لالی انتخابی است که شامل تکنیک‌ های تقویت مثبت و حساسیت زدایی، درمان‌های رفتاری اولیه برای لالی انتخابی و همچنین از بین بردن فشار برای صحبت کردن هستند. تاکید باید بر درک کودک و اذعان به اضطراب او باشد. آشنا کردن کودک با محیط های اجتماعی به روش های ظریف و غیر تهدیدآمیز یک راه عالی برای کمک به کودک برای احساس راحتی بیشتر است، به عنوان مثال، والدین می توانند کودک را به مدرسه ببرند، زمانی که افراد کمی در اطراف هستند تا کودک را به تمرین صحبت کردن وادار کنند. در نهایت، یکی دو نفر از دوستان را به مدرسه بیاورید و به بچه ها اجازه دهید وقتی بچه های دیگر حضور ندارند بازی کنند. گروه های کوچک با تعداد کمی از کودکان مفید هستند و همچنین به والدین این امکان را می دهند که در کلاس با کودک وقت بگذرانند. بعد از اینکه کودک کاملاً عادی صحبت کرد، معلم و سپس دانش آموزان به تدریج وارد محیط گروه می شوند. تقویت مثبت برای بیان کلامی باید زمانی ارائه شود که و تنها زمانی که اضطراب کاهش می یابد و کودک احساس راحتی می کند و آشکارا برای تشویق های ظریف آماده است.

بازی‌درمانی، روان‌درمانی، و سایر رویکردهای روان‌شناختی: اگر تمام فشارهای کلامی برداشته شود و تأکید بر کمک به آرامش و باز شدن زبان کودک باشد، می‌توانند مؤثر باشند. مقابله با لالی به روشی غیر تهدیدآمیز مهم است. این کودکان ترسیده اند، و تمرکز باید بر این باشد که به آنها کمک کنیم تا سطح ترس خود را در یک موقعیت خاص شناسایی کنند. کمک به آنها برای درک اینکه شما درک می کنید و برای کمک به آنها آنجا هستید، فشار فوق العاده ای را کاهش می دهد.

متخصصان ما در مرکز توانبخشی آنلاین ایران خدمات گفتاردرمانی آنلاین و کاردرمانی آنلاین و تکنیک های درمانی آن ها را برای عزیزانی که دسترسی به کلینیک های توانبخشی را ندارند ارائه می دهند ، در صورتی که در ارتباط با وضعیت گفتار کودک خود هرگونه تگرانی دارید همین حالا با متخصصان ما تماس بگیرید:تلفن تماس : ۰۹۰۲۲۷۹۹۵۶۶

درمان شناختی رفتاری: درمانگران آموزش دیده CBT به کودکان کمک می کنند تا رفتار خود را اصلاح کنند و به آنها کمک می کنند ترس ها و نگرانی های خود را به افکار مثبت هدایت کنند. CBT نیاز به ادغام آگاهی و تصدیق اضطراب و لال دارد. اکثر کودکان مبتلا به موتیسم انتخابی نگران شنیدن صدای آنها توسط دیگران هستند، از آنها سؤال می کنند که چرا صحبت نمی کنند و سعی می کنند آنها را مجبور به صحبت کنند. تمرکز باید بر روی تأکید بر ویژگی های مثبت کودک، ایجاد اعتماد به نفس در محیط های اجتماعی و کاهش کلی اضطراب و نگرانی باشد.

دارو درمانی: مطالعات نشان می دهد که موثرترین رویکرد برای درمان ترکیبی از تکنیک های رفتاری و دارو است. اغلب تکنیک های رفتاری برای مدت زمان نامشخصی قبل از افزودن دارو استفاده می شود. اگر کودکان با رفتار درمانی به تنهایی پیشرفت کافی نداشته باشند، ممکن است برای کاهش سطح اضطراب، دارو تجویز شود.

تقویت عزت نفس: والدین باید بر ویژگی های مثبت فرزندان خود تأکید کنند. به عنوان مثال، اگر فرزند شما هنرمند است، پس به هر طریقی آثار هنری را به نمایش بگذارید! یک دیوار مخصوص برای نمایش شاهکارهای کودک خود داشته باشید. شاید حتی بتوانید یک نمایشگاه ویژه داشته باشید! از آنها بخواهید آثار هنری خود را برای اعضای خانواده و دوستان نزدیک توضیح دهند. این تمرین بیشتر کلامی را ترویج می کند و همچنین به اعتماد به نفس کمک می کند!

 

کلمات مرتبط : روشهای درمان لالی انتخابی – درمان موتیسم ۰ دلایل لالی انتخابی – گفتاردرمانی آنلاین برای کودکان – کاردرمانی آنلاین برای کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ