روش های توانبخشی سندرم داون

سندرم داون یکی از شایع ترین بیماری های مادرزادی است که نیازمند توانبخشی مداوم و در طول عمر است. فیزیوتراپی ، کاردرمانی و گفتاردرمانی می توانند به این افراد کمک کنند تا مشکلات کمتری را تجربه کنند.

از آن جایی که بسیاری از این کودکان ممکن است دچار مشکلاتی برای قرارگیری در محیط های درمان بشوند خدمات توانبخشی آنلاین از جمله کاردرمانی آنلاین و گفتاردرمانی آنلاین برای کودکان مبتلا به سندرم داون بسیار مناسب است.

روش های توانبخشی سندرم داون

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی (PT) بر مهارت های حرکتی درشت برای بهبود توانایی کودک شما برای حرکت و عملکرد در همه محیط ها (خانه، مدرسه و جامعه) تمرکز دارد. کودکان مبتلا به سندرم داون، مانند سایر کودکان، بر اساس جدول زمانی خود رشد می کنند، برخی کندتر از دیگران و برخی سریعتر. با این حال، تعدادی از مسائل فیزیکی و پزشکی ممکن است رشد مهارت های حرکتی درشت مختلف کودک شما را به تاخیر بیندازد. با این وجود، کودک شما باید بر مهارت های حرکتی درشت اولیه مانند نشستن، راه رفتن، دویدن، پریدن و سه چرخه سواری تسلط یابد. برای مثال، اکثر نوزادانی که سندرم داون دارند، بین 8 تا 12 ماهگی نشستن مستقل را یاد می گیرند.

کار درمانی

کاردرمانی (OT) از دیگر روش های توانبخشی سندرم داون است که بر رشد مهارت های لازم برای استقلال کودک شما تمرکز دارد. این مهارت ها شامل مهارت های حرکتی ظریف، مهارت های دیداری و شفاهی-حرکتی و همچنین آگاهی فضایی بصری است. یک کاردرمانگر ممکن است با کودک شما همکاری کند تا به تقویت قدرت بازو، دست و انگشتان کمک کند. این کار می‌تواند پایه‌ای برای رشد بعدی مهارت‌های حرکتی ظریف، مانند دست‌یابی، گرفتن، رها کردن و دست‌کاری اسباب‌بازی‌ها باشد.

یک کاردرمانگر همچنین ممکن است به کودک شما در تغذیه (مدیریت غذا و مایعات، نوشیدن فنجان، تغذیه با انگشت و استفاده از ظروف) کمک کند. مانند مهارت های حرکتی درشت، تعدادی از ویژگی های مرتبط با سندرم داون ممکن است بر رشد مهارت های حرکتی ظریف کودک شما تأثیر بگذارد. کاردرمانگر شما با شما همکاری خواهد کرد تا استراتژی ها و فعالیت هایی را برای کمک به فرزندتان ایجاد کند تا پایه ای قوی از مهارت های استقلال داشته باشد.

گفتار درمانی

هدف از گفتار درمانی (SLP) برقراری ارتباط موثر بین فرزند شما و دنیای اطراف (خانواده، مدرسه و جامعه) اوست. ارتباط نه تنها شامل گفتار، بلکه حالات چهره، لبخند، حرکات و سیستم های جایگزین مانند زبان اشاره است. چالش های گفتاری و زبانی برای بسیاری از کودکان مبتلا به سندرم داون ظاهر می شود. کودک مبتلا به سندرم داون ممکن است در زبان بیانی (حرف زدن) بیشتر از زبان دریافتی (درک) مشکل داشته باشد. مانند سایر زمینه های رشد، سنی که در آن کودکان مبتلا به سندرم داون تسلط بر گفتار دارند بسیار متفاوت است. گفتاردرمانی انلاین می تواند به کودکان سندرم داون در هر شرایطی کمک کنند تا بتوانند از مزایای گفتاردرمانی بهره مند شوند.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی آنلاین – کاردرمانی آنلاین – توانبخشی آنلاین -هزینه گفتاردرمانی آنلاین – هزینه کاردرمانی آنلاین

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ