علائم اولیه اوتیسم چیست؟

اختلال طیف اوتیسم (ASD) نوعی اختلال رشدی است که به دلیل تفاوت در مغز رخ می دهد. برخی از افراد مبتلا به ASD دارای تفاوت شناخته شده ای هستند ، مانند بیماری ژنتیکی. علل دیگر هنوز مشخص نشده است.

برخی از آن ها مهارت های کلامی خوبی داشته و برخی دیگر توانایی برقراری ارتباط کلامی را با اطرافیان ندارند به همین جهت این افراد با چالش های مختلفی در طول زندگی خود روبرو می شوند.

اغلب چیزی در مورد ظاهر افراد مبتلا به اوتیسم وجود ندارد که آنها را از سایر افراد متمایز می کند. آنها ممکن است رفتار های غیرطبیعی از خود نشان دهند و شیوه خاص خود را برای تعامل با دیگران بکار بندند.

علائم اختلالات طیف اوتیسم قبل از ۳ سالگی شروع می شود و می تواند در طول زندگی فرد باقی بماند ، اگرچه علائم ممکن است با گذشت زمان بهبود یابد. برخی از کودکان در ۱۲ ماه اول زندگی علائم اوتیسن را نشان می دهند. در برخی دیگر ، علائم ممکن است تا ۲۴ ماه یا بعد ظاهر نشوند. برخی از کودکان مبتلا به ASD تا حدود ۱۸ تا ۲۴ ماهگی مهارت های جدیدی را کسب می کنند و مراحل رشد را برآورده می کنند و سپس مهارت های جدید را متوقف می کنند یا مهارتهایی را که قبلاً داشتند از دست می دهند.

بر اساس تحقیقات سال 2007، حدود 30 تا 38 درصد از والدین کودکان اوتیستیک گزارش کردند که اولین بار قبل از اولین تولد فرزندشان متوجه علائم شده اند. اکثریت – حدود 80 درصد – علائم را در 24 ماهگی مشاهده کردند.

علائم اولیه اوتیسم چیست؟

  • تا 12 ماهگی به نام خود پاسخ نداده است
  • در 12 ماهگی با والدین خود هیچ گونه ارتباط برقرار نمی کنند یا نمی خندند
  • عدم اشاره به اشیاء مورد علاقه در سن 14 ماهگی
  • بازی نکردن بطور وانمود کردن در 18 ماهگی
  • اجتناب از تماس چشمی با دیگران حتی والدین یا ترجیح دادن به تنهایی
  • نرسیدن به نقاط عطف رشد برای گفتار و زبان
  • تکرار کلمات یا عبارات بارها و بارها
  • از تغییرات جزئی در برنامه خود ناراحت هستند
  • تکان دادن دست یا تکان دادن بدن برای برقراری ارتباط

درمان اوتیسم

دارو. هیچ دارویی به طور خاص برای اوتیسم وجود ندارد، اما برخی داروها ممکن است برای برخی شرایط و علائم مرتبط مفید باشند. این شامل اضطراب، افسردگی و اختلال شخصیت وسواسی جبری است. به همین ترتیب، داروهای ضد روان پریشی ممکن است به مشکلات رفتاری شدید کمک کنند و داروهای ADHD ممکن است به کاهش رفتارهای تکانشی و بیش فعالی کمک کنند.

مشاوره خانواده. والدین و خواهر و برادر یک کودک اوتیستیک می توانند از درمان یک به یک بهره مند شوند. این جلسات می تواند به شما کمک کند تا با چالش های اوتیسم غیرحرفه ای کنار بیایید.

گفتاردرمانی و کاردرمانی بخش مهمی از برنامه توانبخشی این کودکان هستند که کمک زیادی به بهبود توانمندی های آن ها برای غلبه بر چالش های ناشی از این اختلال رشدی می کنند و عوارض ناشی از اوتیسم را کاهش می دهند. از آن جایی که این کودکان معمولا ترس از قرارگیری در محیط های نا آشنا را دارند خدمات توانبخشی آنلاین شامل گفتاردرمانی آنلاین و کاردرمانی آنلاین برای آن ها بسیار مناسب است.

 

کلمات مرتبط :

علائم اولیه اوتیسم چیست؟ – علت اوتیسم – نشانه های اولیه اوتیسم – توانبخشی اوتیسم – مرکز توانبخشی اوتیسم

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ