فواید گفتاردرمانی اتیسم

رشد ارتباط در کودکان اوتیستیک کندتر از سایرین است. وقتی بچه ها کوچک هستند، با تقلید از بزرگترهای اطرافشان یاد می گیرند. این به آنها کمک می کند تا اصول ارتباط را درک کنند که در نهایت به شکل گیری جملات کامل تبدیل می شود.

با این حال، کودکان اوتیستیک، زبانی را از این طریق یاد نمی گیرند. به جای علاقه مند شدن به نحوه برقراری ارتباط افراد دیگر، به احتمال زیاد به صداهای محیطی یا پس زمینه توجه می کنند. این می تواند شامل صداهایی مانند جاروبرقی باشد.

علاوه بر این، کودکان اوتیستیک ممکن است وقتی با آنها صحبت می کنید بی علاقه به نظر برسند.

هر کودک اوتیسمی به یک شکل ارتباط برقرار نمی کند. به عنوان مثال، برخی ممکن است واژگان بسیار خوبی داشته باشند و در جملات طولانی صحبت کنند.

آنها اغلب نشانه های اجتماعی مانند لحن، زبان بدن و حالات چهره را در موقعیت های اجتماعی درک نمی کنند. گفتار درمانی می تواند به کودکان و بزرگسالان اوتیستیک کمک کند تا ارتباطات بهتری داشته باشند.

فواید گفتاردرمانی اتیسم

ارتباط خود به خود را آموزش می دهد
اولین قدم برای کمک به فرد مبتلا به اوتیسم این است که مطمئن شوید که می‌تواند به طور عملکردی و خود به خود نیازهای خود را بیان کند. این شامل این می‌شود که فرد بتواند آنچه را که می‌خواهد یا نیاز دارد، بدون اینکه ابتدا از او خواسته شود، بیان کند.

راه های مختلفی وجود دارد که یک گفتاردرمانگر برای برقراری ارتباط خودجوش پیش می رود. آنها شامل استفاده از زبان اشاره، ارتباط تصویر، و یک دستگاه AAC خروجی صدا هستند.

زبان اشاره
کودکان اوتیستیک از استفاده از بدن خود برای برقراری ارتباط سود زیادی می برند. حتی گفته شده است که زبان اشاره به کودکان اوتیستیک کمک می کند تا از ارتباطات کلامی سریعتر از حد معمول استفاده کنند.

سیستم ارتباط تصویری
گاهی اوقات استفاده از عکس بهترین راه برای یک کودک اوتیستیک برای یادگیری نحوه برقراری ارتباط است. تصاویر ارتباطات را برای آنها ملموس و ملموس می کند.

دستگاه AAC خروجی صدا
اگر کودک شما اصلا صحبت نمی کند، یک دستگاه AAC می تواند به او کمک کند تا شروع کند. هنگامی که کودک دکمه ای را فشار می دهد، دستگاه پیام ضبط شده را پخش می کند.آنچه می گوید بستگی به دکمه ای دارد که فشار می دهند.

آموزش و تعامل اجتماعی
هنگامی که کودک شروع به برقراری ارتباط کرد، کمک به او در موقعیت های اجتماعی بهتر است. این همچنین شامل یادگیری اینکه چه رفتارهایی از نظر اجتماعی قابل قبول است، مانند آداب، و منتظر ماندن نوبت آنها برای صحبت است. تقویت مهارت های اجتماعی یکی از مهم ترین فواید گفتاردرمانی اتیسم است.

پشتیبانی های بصری
پشتیبانی‌های بصری از عکس‌ها و یادآوری‌های بصری دیگر استفاده می‌کنند تا به کودک کمک کنند تا در موقعیت‌های خاص چگونه واکنش نشان دهد.

داستان های اجتماعی
در این بخش از درمان، معمولاً از کتاب برای آموزش رفتار مناسب به کودک استفاده می شود. کتاب‌هایی که انتخاب می‌شوند در محدوده سنی و سطح مطالعه مناسب مورد هدف قرار خواهند گرفت.

تعامل با همسالان
از آنجایی که برای کودکان مبتلا به اوتیسم دشوار است که با همسالان خود یک به یک ارتباط برقرار کنند، این چیزی است که باید آموزش داده شود. تعامل با همسالان بستگی به سن کودک و موقعیت اجتماعی آنها دارد.

شناخت نام آنها
این یک واقعیت کمتر شناخته شده در مورد اوتیسم است. درک نام خود و نحوه پاسخ دادن به آن هنگام صدا زدن برای کودک ممکن است دشوار باشد. بنابراین، این مهارتی است که در طول درمان به آنها آموزش داده می شود.

توجه متمرکز
قبلاً اشاره کردیم که کودکان مبتلا به اوتیسم بیشتر از افرادی که صحبت می کنند به صداهای محیطی و پس زمینه توجه می کنند. گفتاردرمانگر آنها به آنها کمک می کند تا صداهای دیگر را تنظیم کنند و هنگامی که کسی صحبت می کند تمرکز بیشتری پیدا کند.

 

کلمات مرتبط :

فواید گفتاردرمانی اتیسم – گفتاردرمانی برای اتیسم – گفتاردرمانی آنلاین – گفتاردرمانی در منزل

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ