مشکل میوه خوردن کودکان

والدین سبزیجات و میوه‌ها را بسیار مهم می‌دانند و احساس می‌کنند باید فرزندانشان را وادار کنند که آنها را بخورند. در نتیجه، بسیاری از کودکان سبزیجات نمی خورند. برخی دیگر از کودکان میوه نمی خورند و … اگر کودک شما آنها را نخورد، دچار فاجعه تغذیه ای نخواهد شد و اگر بیمار شود ارتباطی با نخوردن میوه ندارد.

میوه ها و سبزیجات دارای مواد مغذی یکسانی هستند، بنابراین شما و فرزندتان می توانید از هر یک به خوبی تغذیه کنید.

توصیه هایی به والدین در ارتباط با مشکل میوه خوردن کودکان

در صورتی که شما آنها را بخورید، کودک شما نیز بتدریج به آن ها علاقه مند شده و خوردن آنها را یاد خواهد گرفت.

طعم قوی برخی سبزیجات را با نمک، چربی، سس، خرده نان، گیاهان و ادویه جات کاهش دهید.

با تهیه سس، دسرو کنسر کردن میوه ها می توانید در ابتدا شروع کنید و تمایل کودک خود را به میوه افزایش دهید.

فرزند شما حتی فشارهای یواشکی مانند رشوه، تشویق کردن و رفتار شما را که انگار دوستش دارید می بیند. او فرض می کند، “اگر آنها مجبور باشند همه این کارها را انجام دهند تا من آن را بخورم، نمی تواند خوب باشد.”

اگر فرزندان شما در حال خوردن سبزیجات و میوه های جدید روی میز ببینند، تمایل دارند آنها را امتحان کنند. هنگامی که شما انتخاب های غذایی سالم برای خود انتخاب می کنید، به فرزندان خود در مورد تغذیه سالم آموزش می دهید.

اگر زمان کمی دارید، از پختن سبزیجات صرف نظر کنید و آنها را به صورت خام با سس سالاد خامه ای کم چرب و کم چرب سرو کنید.

برای بهبود مشکل میوه خوردن کودکان ، میوه‌ها را در جایی که بچه‌هایتان می‌توانند برای یک میان‌وعده سریع به آنها دسترسی داشته باشند، نگه دارید. پرتقال، انبه، هلو یا گلابی را خرد کرده و در ظرف پلاستیکی در یخچال قرار دهید. یک ظرف میوه پر از سیب، آلو و موز روی میز آشپزخانه بگذارید.

فرزندان خود را به خرید مواد غذایی ببرید. خوردن سبزیجات و میوه ها را به بازی رنگ ها تبدیل کنید. از فرزندان خود بخواهید که سبزیجات یا میوه های رنگارنگ مختلف را برای میان وعده در طول هفته پیدا کنند.

فرزندان خود را در تهیه غذا مشارکت دهید. به آنها اجازه دهید انتخاب کنند که کدام سبزیجات و میوه های بسته بندی شده را می خواهند.

بیشتر کودکان قبل از اینکه غذای جدیدی را امتحان کنند باید 8 تا 10 بار با یک غذای جدید آشنا شوند. پس هیچ سبزی یا میوه ای را رها نکنید.

می توانید از مشورت های یک متخصص گفتاردرمانی یا کاردرمانی نیز برای بهبود این مشکل نیز کمک بگیرید.

 

کلمات مرتبط :

مشکل میوه خوردن کودکان – گفتاردرمانی اختلال بلع – گفتاردرمانی آنلاین – گفتار درمانی آنلاین – هزینه ویزیت آنلاین – گفتاردرمانی از راه دور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ