چالش های یادگیری

 چالش های یادگیری ، که گاهی اوقات ناتوانی های یادگیری نامیده می شوند ، نوع دیگری از تأخیر رشدی هستند.

چالش های یادگیری به دلیل عوامل ژنتیکی و یا عصبی شناختی است که عملکرد مغز را به گونه ای تغییر می دهد که بر یک یا چند فرآیند شناختی مربوط به یادگیری تأثیر می گذارد. این مشکلات پردازش می تواند در یادگیری مهارت های اساسی مانند خواندن ، نوشتن و یا ریاضی اختلال ایجاد کند.

آنها همچنین می توانند با مهارت های سطح بالاتری مانند سازماندهی ، برنامه ریزی زمان ، استدلال انتزاعی ، حافظه و توجه بلند مدت یا کوتاه مدت تداخل داشته باشند. این مهم است که بدانیم ناتوانی های یادگیری می تواند بر زندگی افراد فراتر از دانشگاه تأثیر بگذارد و می تواند بر روابط با خانواده ، دوستان و در محل کار تأثیر بگذارد.

از آنجا که مشکلات خواندن ، نوشتن و یا ریاضی از مشکلات قابل تشخیص در دوران مدرسه است ، علائم و نشانه های چالش های یادگیری اغلب در آن دوران تشخیص داده می شود. با این حال ، برخی از افراد تا زمانی که در تحصیلات تکمیلی یا بزرگسالان در نیروی کار نباشند ، ارزیابی نمی شوند.

چالش های یادگیری

اگر فرزند شما یکی از موارد زیر را به چالش می کشد ، ممکن است بخواهید با یک کاردرمانگر مشورت کنید:

  • عدم تمرکز و تمرکز در مدرسه
  • هواس پرتی به راحتی منحرف می شود
  • مشکل در پیروی از دستورالعمل ها و اتمام کار
  • خستگی بیش از حد هنگام انجام تکالیف مدرسه
  • کنترل ضربه ضعیف
  • بیش فعالی و انرژی بیش از حد یا انرژی کم
  • مشکل در یادگیری مطالب جدید

به یاد داشته باشید که همه کودکان متفاوت هستند و این مهارت ها را با سرعت خود توسعه می دهند. با این حال ، اگر فکر می کنید فرزند شما ممکن است با پذیرش برخی از زمینه های مهارت بالا مشکل داشته باشد ، می توانید با یک کاردرمانگر تماس بگیرید. 

کاردرمانی آنلاین می تواند به شما و فرزندتان که دچار چالش های یادگیری است کمک کند تا بتواند با غلبه بر این چالش ها عملکرد بهتری را در مدرسه و تعامل با همسالان و سایر افراد داشته باشند.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی آنلاین – مرکز توانبخشی آنلاین – گفتاردرمانی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ