کاربردهای گفتاردرمانی آنلاین محدود به کودکان نیست بلکه بزرگسالان و افراد در هر سنی که شرایط مراجعه به کلینیک گفتاردرمانی را ندارند می توانند از مزایای آن بهره مند شوند.

گفتاردرمانی آنلاین می تواند به افرادی که به دلیل دوری از مناطق شهری و زندگی در مناطق دور افتاده دسترسی به کلینیک گفتاردرمانی را ندارند اجازه بدهد تا از فواید گفتاردرمانی بهره ببرند.

گفتاردرمانی آنلاین همچنین برای آن دسته از افرادی که به دلیل شرایط شغلی و کمبود وقت نمی توانند در زمانهای کاری در کلینیک گفتاردرمانی حضور داشته باشند نیز بسیار مفید است.

در جلسات گفتاردرمانی آنلاین والدین و اطرافیان نیز می توانند حضور داشته باشند که این امر کمک زیادی به کاهش استرس فرد خواهد کرد.

کاربرهای گفتاردرمانی آنلاین

گفتاردرمانی آنلاین لکنت زبان

لکنت یک اختلال گفتاری است که بر روان گفتار تأثیر می گذارد و اغلب از آن به عنوان ناروانی یاد می شود. علائم و نشانه های لکنت اغلب شامل تکرار کلمات یا قسمت هایی از کلمات و طولانی شدن کلمات است. گاهی اوقات استفاده بیش از حد از کلمات “اوم” یا “اوه” وجود دارد که می تواند برگزاری مکالمه را دشوار کند.

لکنت زبان عموما از دوران کودکی شروع می شود و اگر درمان نشود ممکن است تا آخر عمر ادامه داشته باشد. علت دقیق ناشناخته است، اگرچه تحقیقات اخیر نشان می دهد که ژنتیک یا برخی رویدادهای عاطفی زندگی ممکن است در ایجاد این اختلال گفتاری نقش داشته باشد. به نظر می رسد لکنت در پسران شایع تر است و به نظر نمی رسد که ارتباطی بین لکنت و هوش وجود داشته باشد.

گفتار درمانی آنلاین اوتیسم

گفتاردرمانی آنلاین اوتیسم یکی از کاربردهای گفتاردرمانی آنلاین است که توسط متخصصان گفتاردرمانی ما که در این زمینه دارای تخصص و تجربه هستند ارائه می شود و نقش مهمی در بهبود توانمندی های گفتاری و ارتباطی در این کودکان دارد.

افراد مبتلا به اوتیسم ممکن است با چالش های ارتباطی مختلفی روبرو شوند که می تواند مانع ایجاد روابط و دوست یابی شود.

اهداف گفتار درمانی برای کودکان مبتلا به ASD بر اساس اولویت های خانواده و نیازهای عملکردی کودک متفاوت است. اهداف می‌توانند شامل جفت کردن صداها با ژست‌ها، توصیف احساسات یا حفظ مکالمات باشد، زیرا ارتباطات کودک از زبان پیش‌زبانی به زبان جدید و پیشرفته توسعه می‌یابد.

گفتاردرمانی آنلاین فلج مغزی

گفتاردرمانی آنلاین برای کمک به بهبود مشکلات گفتاری و بلع غذا در آن دسته از کودکان و بزرگسالانی که به هر دلیل نمی توانند از خدمات گفتاردرمانی در کلینیک گفتاردرمانی بهره ببرند ارائه می شود.

اختلالات گفتار در میان مبتلایان به فلج مغزی شایع است. آمارها نشان می دهند که مشکلات گفتاری بیش از نیمی از کودکان فلج مغزی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

گفتاردرمانی فلج مغزی که یکی دیگر از کاربردهای گفتاردرمانی آنلاین است می تواند عضلات گفتاری را تقویت کرده و مهارت های حرکتی دهان و بهبود درک گفتار و زبان کودک را بهبود بخشد که کمک زیادی به وضعیت گفتاری در این کودکان می کند.

سایر موارد کاربرد گفتاردرمانی آنلاین

  • تأخیر گفتاری ( دیر حرف زدن کودکان ). گفتاردرمانی آنلاین تاثیر بسیار زیادی در بهبود تاخیر گفتاری در کودکان دارد.
  • اختلالات زبانی
  • اختلال پردازش شنوایی
  • لالی انتخابی
  • آپراکسی گفتاری
  • آفازی
  • مشکلات گفتاری در بیماران سکته مغزی ، ام اس و پارکینسون
  • و …

 

کلمات مرتبط :

کاربردهای گفتاردرمانی آنلاین – گفتاردرمانی آنلاین برای اوتیسم – گفتاردرمانی انلاین برای لکنت – فواید گفتاردرمانی آنلاین – گفتاردرمانی آنلاین کودکان

7 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ