کاربرد گفتاردرمانی برای کودکان

رشد گفتار و زبان برای یادگیری، سواد و ارتباطات مهم است. شناسایی زودهنگام و مداخله منجر به نتایج بهتر می شود. آسیب شناسان گفتار-زبان ما قادر به شناسایی علائم اولیه چالش های ارتباطی هستند که می تواند بر یادگیری، رشد اجتماعی و عاطفی و اعتماد به نفس فرزند شما تأثیر بگذارد. برخلاف تصور رایج، بسیاری از کودکان پس از بزرگ شدن بر این مشکلات غلبه نمی کنند.

آسیب شناسان گفتار-زبان (SLPs) بسیار ماهر و با تجربه ما ارزیابی و مداخله آنلاین را در زمینه های زیر در توسعه ارتباطات کودک شما ارائه می دهند:

  • مهارت های زبانی قابل قبول (درک یا درک)
  • مهارت های زبان بیانی (زبان گفتاری)
  • عمل شناسی (مهارت های زبان اجتماعی)
  • فن بیان و واج شناسی (وضوح گفتار)
  • صدا
  • طنین
  • روانی (لکنت زبان یا درهم ریختن)

کاربرد گفتاردرمانی برای کودکان

اختلال طیف اوتیسم
اختلال طیف اوتیسم یک اختلال رشد عصبی است که معمولاً در 2 سال اول زندگی کودک قابل تشخیص است. کودکان مبتلا به اوتیسم در تعامل اجتماعی و مهارت های ارتباطی مشکل دارند. آنها روش های مختلفی برای یادگیری و درک چیزهای اطراف خود دارند. آنها ممکن است الگوهای رفتاری محدود کننده، تکراری و کلیشه ای داشته باشند. برنامه منحصر به فرد گفتار و زبان درمانی ما که توسط متخصصان گفتاردرمانی آنلاین ارائه می شود برای اوتیسم بهترین تکنیک های تحلیل رفتار کاربردی و گفتار درمانی را برای بهبود ارتباطات عملکردی و خودتنظیمی کودک ترکیب می کند.

اختلال بیش فعالی کمبود توجه
اختلال کمبود توجه بیش فعالی یک اختلال عصبی رشدی است. سه علامت اصلی ADHD بی توجهی، بیش فعالی و تکانشگری است. کودکان مبتلا به ADHD ممکن است در مهارت های گفتاری و زبانی، خطاهای بیانی یا مشکلات مربوط به روانی تاخیر داشته باشند. ما درمان را برای همان و همچنین برای تاخیر زبان در صورت وجود ارائه می دهیم. ما همچنین روی بهبود مهارت های اجتماعی کار می کنیم

تاخیر در گفتار و زبان
یکی از مهم ترین موارد کاربرد گفتاردرمانی برای کودکان کمک به بهبود تاخیر گفتاری است ، گفتار و تاخیر زمانی است که کودک گفتار و زبان را با سرعت مورد انتظار رشد نمی دهد. این یک مشکل رایج رشد است که 10 درصد از کودکان پیش دبستانی را تحت تاثیر قرار می دهد. ما محرک های زبانی و استراتژی های کافی را ارائه می کنیم که مهارت های گفتاری و زبانی کودک را بهبود می بخشد.

سندرم داون
این یک اختلال ژنتیکی است که به آن Trisomy-21 نیز می‌گویند. کودکان مبتلا به سندرم داون ممکن است مهارت های گفتاری و زبانی را به تأخیر بیندازند و/یا وضوح گفتار را کاهش دهند که در نتیجه ناهنجاری های ساختاری در مفاصل، به ویژه زبان است. متخصصان گفتاردرمانی آنلاین ما روی مهارت های ارتباطی کاربردی برای آنها کار می کنند.

فلج مغزی
فلج مغزی (CP) اصطلاحی است که برای توصیف گروهی از اختلالات استفاده می شود که بر حرکات و وضعیت بدن کودک تأثیر می گذارد. کودکان مبتلا به CP ممکن است برای بهبود ارتباط و وضوح گفتار به گفتار و زبان درمانی نیاز داشته باشند. مداخله زودهنگام برای پیش آگهی بهتر مهم است. درمانگران ما با تقویت ماهیچه‌های مورد استفاده برای گفتار، افزایش مهارت‌های حرکتی دهان و بهبود درک گفتار و زبان، روی بهبود گفتار و ارتباط کودک کار می‌کنند. همچنین در صورت نیاز روی مشکلات بلع کار می کنند.

آپراکسی گفتار در دوران کودکی
یکی دیگر از موارد کاربرد گفتاردرمانی برای کودکان درمان آپراکسی گفتاری کودکی CAS است که یک اختلال گفتاری حرکتی است که بر توانایی کودک در برنامه ریزی، ترتیب دادن و اجرای حرکات لازم برای تولید صداها، هجاها و کلمات تأثیر می گذارد. این به دلیل ضعف یا فلج عضلانی نیست، بلکه به دلیل مشکل برنامه ریزی حرکتی است. درمان معمولاً بر تمرین هجاها، کلمات و عبارات تمرکز دارد. ما همچنین از AAC برای کمک به کودک در برقراری ارتباط و بهبود مهارت های زبانی استفاده می کنیم.

اختلال شنوایی
اختلال شنوایی وضعیتی است که در آن ناتوانی جزئی یا کامل در شنوایی وجود دارد. اختلال شنوایی می تواند باعث تاخیر قابل توجهی در مهارت های گفتاری و زبانی شود. شناسایی زودهنگام و درمان شنوایی-کلامی می تواند به رشد مهارت های گفتاری و زبانی بهتر در کودکان مجهز به سمعک یا کاشت حلزون کمک کند.

اختلالات روانی
روانی جنبه ای از تولید گفتار است که به تداوم، سرعت و تلاش اشاره دارد. لکنت که یک اختلال رشدی است که با طولانی شدن مکرر صدا، تکرار صدا، هجا، کلمات و عبارات و بلوک های بی صدا که در تولید کارآمد گفتار اختلال ایجاد می کند، مشخص می شود. این ناروانی ها ممکن است با تنش فیزیکی، واکنش های منفی، سایر رفتارهای ثانویه، و اجتناب از صداها، کلمات یا موقعیت های گفتاری همراه باشد. لکنت معمولا بین دو تا شش سالگی شروع می شود. فراوانی و شدت لکنت ممکن است از روز به روز و در ارتباط با وضعیت صحبت کردن در نوسان باشد. به هم ریختگی با نرخ گفتار سریع و/یا نامنظم درک شده مشخص می شود که منجر به اختلال در وضوح و/یا روانی گفتار می شود. درمانگر ما از استراتژی‌های خاصی استفاده می‌کند که بر غلبه بر ناروانی‌ها تمرکز دارد.

شکاف لب و کام
شکاف کام و لب یک نقص مادرزادی است که زمانی رخ می دهد که تشکیل لب و کام در دوران بارداری کامل نباشد. کودکان اغلب در تغذیه و صحبت واضح مشکل دارند. جراحی عملکرد طبیعی مفصل کننده ها را بازیابی می کند. در صورتی که کودک در رشد زبان، مشکلات تغذیه، بینی و یا بیان نادرست دچار تاخیر باشد، ممکن است به گفتار درمانی نیاز باشد.

مشکلات در تغذیه و بلع
آنها می توانند به دلیل هر گونه مشکل در ساختار یا عملکرد عضلات درگیر در جویدن و بلع یا به دلیل مشکلات پردازش حسی ایجاد شوند. علائم شایع عبارتند از خفگی، سرفه در حین غذا خوردن یا قبل یا بعد از غذا، آب دهان، مشکل در کنترل غذا در دهان، مشکل در جویدن مواد جامد، بیزاری از بافت ها و طعم های خاص غذا و غیره. متخصصان گفتاردرمانی آنلاین ما از یک رویکرد چند رشته ای استفاده می کنند که شامل درمان با قرار دادن دهان می شود به این مسائل رسیدگی کند.

 

کلمات مرتبط :

کاربرد گفتاردرمانی برای کودکان – گفتاردرمانی آنلاین – گفتاردرمانی اتیسم – گفتاردرمانی تاخیر گفتاری

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ