کاردرمانی اتیسم یکی از بخش های اصلی در برنامه توانبخشی کودکان و بزرگسالان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم است که توسط متخصصان کاردرمانی آنلاین ما ارائه می شود.

کاردرمانی می تواند از کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم برای بهبود نحوه برقراری ارتباط، بازی و ارتباط آنها با دیگران حمایت کند.

اوتیسم چیست؟

اختلال طیف اوتیسم یا اوتیسم یک اختلال رشدی است که با مشکلات ارتباطی و تعامل اجتماعی و رفتارها، علایق و فعالیت‌های محدود یا تکراری (از جمله مسائل پردازش حسی) مشخص می‌شود.

اوتیسم گاهی اوقات با اشکال دیگر ناتوانی از جمله اختلالات فکری و یادگیری همراه است.

در حالی که اوتیسم یک بیماری مادام العمر است، متخصصان بهداشتی مانند کاردرمانگران می توانند به افراد مبتلا به اوتیسم کمک کنند تا مهارت های جدیدی را توسعه دهند و محیط خود را برای بهبود عملکرد روزمره خود در خانه، مدرسه و جامعه تطبیق دهند.

کاردرمانی اتیسم

کاردرمانگران ما در کار با افراد دارای طیف اوتیسم با تجربه هستند. ما در ارزیابی سطوح مهارت در زمینه‌های توسعه و شناسایی موانعی که شرکت‌کنندگان را از مستقل بودن و مشارکت در فعالیت‌های معنادار باز می‌دارد، مهارت داریم.

درمانگران ما که به عنوان بخشی از یک تیم، با والدین، معلمان، اعضای خانواده و سایر متخصصان بهداشت کار می کنند، به صورت تک به تک با کودک یا بزرگسال کار می کنند تا زمینه هایی مانند مهارت های حرکتی، پردازش حسی، تنظیم هیجانی، مهارت های شناختی و تعامل با مراقبین و دیگران، برای تعیین سطح حمایتی که آنها نیاز دارند.

پس از ارزیابی، ما برنامه‌ای طراحی می‌کنیم که شامل اهداف و استراتژی‌هایی برای کمک به شرکت‌کنندگان برای غلبه بر چالش‌هایشان است. اهداف ممکن است شامل لباس پوشیدن مستقل و سایر وظایف مراقبت از خود، مهارت های حرکتی ظریف مورد نیاز برای نوشتن، و درگیر شدن در وظایف مدرسه یا کار، تهیه غذا، و دسترسی و مشارکت در اجتماع باشد.

درمانگران ما همچنین به فرد مبتلا به اوتیسم، والدین یا مراقبان او و خانواده کمک می‌کنند تا این مهارت‌ها را در خارج از جلسات درمانی، در خانه یا مدرسه توسعه و تمرین کنند تا بتوانند در فعالیت‌های زندگی روزمره خود شرکت کنند. کاردرمانی اتیسم در کلینیک کاردرمانی خوب و یا بصورت کاردرمانی آنلاین ارائه می شود.

با پیشرفت فرد، اهداف شرکت‌کننده نظارت، بررسی و اصلاح می‌شوند.

مزایای کاردرمانی برای افراد مبتلا به اتیسم چیست؟

کاردرمانی می تواند پیشرفت های زیادی در زندگی روزمره فرد ایجاد کند. هدف ما این است که با بهبود ارتباطات و یادگیری در مدرسه و محل کار، بهبود بازی و تعامل با دیگران و به حداقل رساندن رفتارهای تکراری، به مردم کمک کنیم تا با زندگی روزمره بهتر کنار بیایند. ما همچنین راه‌هایی برای حمایت از نیازهای پردازش حسی افراد با توسعه رژیم‌ها و استراتژی‌های حسی فردی پیدا می‌کنیم.

انواع مهارت های زندگی واقعی و روزمره که می توانند از طریق کاردرمانی اتیسم ایجاد شوند عبارتند از:

  • مهارت های زندگی روزمره مانند مراقبت شخصی، و فعالیت های ابزاری زندگی روزمره، مانند تهیه غذا، پخت و پز، تمیز کردن، خرید و مدیریت پول
  • مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی، مانند نوبت گرفتن، مشارکت در فعالیت‌های مشارکتی، اخلاق ورزشی، و مشارکت در سرنخ‌های اجتماعی
  • مهارت های حرکتی درشت مانند تعادل، کنترل وضعیت بدن، هماهنگی و مهارت های توپ
  • مهارت های حرکتی ظریفی که برای دست نویسی، دکمه زدن، استفاده از کارد و چنگال و دستکاری اشیاء کوچک و روزمره استفاده می شود.
  • مهارت‌های پردازش حسی برای کاهش تأثیر حساسیت‌های بالا و رفتارهای جستجوگر
  • عملکردهای شناختی مانند حل مسئله، کنترل تکانه، حافظه و توجه

یادگیری همه این مهارت ها از طریق کاردرمانی می تواند به رشد عزت نفس، اعتماد به نفس و استقلال بهتر کمک کند.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی اتیسم – کاردرمانی آنلاین – کاردرمانی آنلاین برای کودکان – کاردرمانی کودک اوتیسم – کاردرمانی برای اتیسم

4 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ