کاردرمانی اوتیسم نقش موثری در تخفیف مشکلات و عوارض ناشی از این اختلال در کودکان دارد.

بیش از نیمی از کودکان دچار اختلال اوتیسم دچار مشکلات پردازش حسی هستند ، این کودکان معمولا نسبت به نور و صدا حساسیت بیشتری داشته و نمیتوانند آن را تحمل کنند ، در حالی که در برخی موارد صداهای محیط را نادیده می گیرند و توجهی به آن ها نمی کنند ، اغلب آن ها از اینکه دیگران آن ها را در آغوش بگیرند بیزار بوده و از آن دوری می کنند.

عدم توجه و تمرکز، اختلال در یادگیری، بی قراری در کنار رفتارهای تکراری محدود در زمینه های ارتباطی-اجتماعی در بسیاری از این کودکان دیده می شود.

اختلال عملکرد ادغام حسی سبب بروز مشکلات رفتاری و ناتوانی در زندگی بطور طبیعی می شود و کاردرمانی اوتیسم با هدف کمک به بهبود توانمندی ها با هدف داشتن زندگی با کمترین مشکل در این کودکان ارائه می شود.

این کودکان ممکن است بسیار پرجنب و جوش باشند و یا ممکن است بسیار آرام باشد ، چرخیدن به دور خود یکی از رفتارهای شایع در این کودکان است.

کاردرمانی اوتیسم کمک زیادی به بهبود این مشکلات در کودکان اتیستیک می کند.

مشکل در برقراری مهارت های اجتماعی یکی از مشکلات شایع در این کودکان است که با خدمات توانبخشی و کاردرمانی می توان به بهبود آن کمک کرد. کاردرمانگران با ارائه آموزش هایی در زمینه تقویت مهارت های ارتباطی و مهارت های فردی کمک زیادی به بهبود شرایط این کودکان می کنند.

آموزش مهارت های روزمره همچون غذا خوردن، توالت رفتن، لباس پوشیدن و …  نیز با آموزش های کاردرمانی اوتیسم امکان پذیر است.

کاردرمانی اوتیسم

توانبخشی شناختی نیز از دیگر اهداف کاردرمانی در این کودکان است که به تقویت توجه، تمرکز، توانایی درک احساسات، محاسبات و یادگیری کمک زیادی می کند.

بازی درمانی یکی از تکنیک های موثر و پرکاربرد کاردرمانی اوتیسم است که توسط کاردرمانگران برای این کودکان ارائه می شود.

تثویت رشد شناختی، هیجانی، اجتماعی، درکی و حرکت کودک از طریق بازی درمانی امکان پذیر است. این کودکان معمولا از لحاظ رشد بازی کمتر از سن تقویمی خود هستند و علاقه ای به انجام بازی های گروهی ندارند.

مشکل هماهنگی حرکتی، تعادل و مهارت های حرکتی ظریف نیز در بسیاری از این کودکان دیده می شود که با خدمات توانبخشی و کاردرمانی قابل بهبود است.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی آنلاین – علائم اوتیسم – کاردرمانی اتیسم – گفتاردرمانی اوتیسم – گفتاردرمانی آنلاین

4 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ