کاردرمانی برای کودک اوتیسم برای کمک به ایجاد و توسعه و تقویت مهارت ها برای بهبود عملکرد در زندگی شخصی و اجتماعی ارائه می شود.

اختلال طیف اوتیسم یا اوتیسم یک اختلال رشدی است که با مشکلات ارتباطی و تعامل اجتماعی و رفتارها، علایق و فعالیت‌های محدود یا تکراری (از جمله مسائل پردازش حسی) مشخص می‌شود.

اوتیسم گاهی با اشکال دیگر ناتوانی از جمله اختلالات فکری و یادگیری همراه است.

در حالی که اوتیسم یک بیماری غیرقابل درمان است است، کاردرمانگران می توانند به افراد مبتلا به اوتیسم کمک کنند تا مهارت های جدیدی را توسعه دهند و عملکرد بهتری داشته باشند.

کاردرمانی برای کودک اوتیسم

کاردرمانگران ما که خدمات کاردرمانی در کلینیک ، کاردرمانی در منزل و کاردرمانی آنلاین را ارائه می دهند در کار با افراد دارای طیف اوتیسم با تجربه هستند. ما در ارزیابی سطوح مهارت در زمینه‌های توسعه‌یافته، و شناسایی موانعی که کودکان اوتیسم را از مستقل بودن و مشارکت در فعالیت‌های معنادار باز می‌دارد، مهارت داریم.

درمانگران ما که به عنوان بخشی از یک تیم، با والدین، معلمان، اعضای خانواده و سایر متخصصان بهداشت کار می کنند، به صورت تک به تک با کودک یا بزرگسال کار می کنند تا زمینه هایی مانند مهارت های حرکتی، پردازش حسی، تنظیم هیجانی، مهارت های شناختی و تعامل با مراقبین و دیگران، برای تعیین سطح حمایتی که آنها نیاز دارند را پرورش و تقویت کنند.

پس از ارزیابی، ما برنامه‌ای طراحی می‌کنیم که شامل اهداف و استراتژی‌هایی برای کمک به کودکان مبتلا به اوتیسم برای غلبه بر چالش‌هایشان است. اهداف ممکن است شامل لباس پوشیدن مستقل و سایر وظایف مراقبت از خود، مهارت های حرکتی ظریف مورد نیاز برای نوشتن، و درگیر شدن در وظایف مدرسه یا کار، تهیه غذا، و دسترسی و مشارکت در اجتماع باشد.

درمانگران ما همچنین به فرد مبتلا به اوتیسم، والدین یا مراقبان او و خانواده کمک می کنند تا این مهارت ها را در خارج از جلسات درمانی، در خانه یا مدرسه توسعه و تمرین کنند تا بتوانند در فعالیت های زندگی روزمره خود شرکت کنند.

مزایای کاردرمانی برای کودک اوتیسم چیست؟

کاردرمانی می تواند پیشرفت های زیادی در زندگی روزمره فرد ایجاد کند. هدف ما این است که با بهبود ارتباطات و یادگیری در مدرسه و محل کار، بهبود بازی و تعامل با دیگران و به حداقل رساندن رفتارهای تکراری، به افراد مبتلا به اوتیسم کمک کنیم تا با زندگی روزمره بهتر کنار بیایند. ما همچنین راه‌هایی برای حمایت از نیازهای پردازش حسی افراد با توسعه رژیم‌ها و استراتژی‌های حسی فردی پیدا می‌کنیم.

انواع مهارت های زندگی واقعی و روزمره که می توانند از طریق کاردرمانی ایجاد شوند عبارتند از:

  • مهارت‌های زندگی روزمره مانند مراقبت شخصی مانند نظافت شخصی ، غذا خوردن و …
  • مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی، مانند نوبت گرفتن، مشارکت در فعالیت‌های مشارکتی و مشارکت در برنامه های اجتماعی
  • مهارت های حرکتی درشت مانند حفظ تعادل، کنترل وضعیت بدن، هماهنگی و مهارت های بازی با توپ
  • مهارت های حرکتی ظریف مانند استفاده از قاشق و چنگال ، استفاده از قیچی و …
  • مهارت‌های پردازش حسی برای کاهش تأثیر حساسیت‌های بالا و رفتارهای جستجوگر

کلمات مرتبط :

کاردرمانی برای کودک اوتسم – کاردرمانی آنلاین – گفتاردرمانی آنلاین – گفتاردرمانی در منزل – کاردرمانی در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ