کاردرمانی سندرم داون

سندرم داون یک بیماری ژنتیکی است که باعث درجات مختلف ناتوانی یادگیری و برخی ویژگی های فیزیکی مشخص می شود. کودکان مبتلا به سندروم داون ممکن است برای توسعه مهارت های استقلال و مراقبت از خود در همان مرحله با همسالان خود تلاش کنند.

تیم ما از متخصصین کاردرمانی آنلاین کودکان با خانواده شما همکاری خواهند کرد تا توانایی کودک شما را برای انجام فعالیت های روزمره افزایش دهند.

سندرم داون چیست؟
سندرم داون در زمان لقاح به دلیل کروموزوم اضافی ایجاد می شود. کودکان مبتلا به سندرم داون به جای 46 کروموزوم، 47 کروموزوم در سلول های خود دارند. همچنین یک کروموزوم اضافی 21 دارند، به همین دلیل است که سندرم داون تریزومی 21 نیز نامیده می شود.

چگونه بفهمم فرزندم سندرم داون دارد؟
از آنجایی که سندرم داون وضعیتی است که در رحم رخ می دهد، اغلب به عنوان بخشی از فرآیندهای غربالگری قبل از تولد تشخیص داده می شود. گاهی اوقات تشخیص داده نمی شود، یا والدین ترجیح می دهند این غربالگری را انجام ندهند.

کاردرمانی سندرم داون می تواند به بهبود کیفیت زندگی این کودکان در دوران کودکی و بزرگسالی کمک زیادی بکند.

سندرم داون با ویژگی های فیزیکی و درجاتی از ناتوانی یادگیری مشخص می شود. هر کودک مبتلا به سندرم داون متفاوت است، برخی از آنها دارای عوارض پزشکی هستند و به مداخلات زیادی نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر زندگی سالم با درجات بالایی از استقلال دارند. بسیاری از کودکان مبتلا به سندرم داون زندگی فعال، سالم و رضایت بخشی دارند و به خوبی در جامعه ادغام می شوند. 

کاردرمانی سندرم داون

کودکان مبتلا به سندرم داون ممکن است برای دستیابی به نقاط عطف رشد و دسترسی به امکانات روزمره مانند برنامه درسی مدرسه یا شبکه های اجتماعی به حمایت بیشتری نسبت به همسالان خود نیاز داشته باشند. تیم متخصص ما از متخصصین کاردرمانی کودکان در کار با کودکان مبتلا به سندرم داون و خانواده‌های آنها برای کمک به دستیابی به بالاترین سطح استقلال و کیفیت زندگی مهارت دارند.

کاربردهای کاردرمانی سندرم داون

مهارت های مراقبت از خود
فعالیت هایی که سایر کودکان ممکن است به طور طبیعی انجام دهند مانند توالت کردن، لباس پوشیدن و تغذیه می تواند چالش مهمی برای کودکان مبتلا به سندرم داون باشد. یک کاردرمانگر اطفال تشخیص می دهد که با کدام وظایف و اجزای سازنده مشکل دارند، و جلسات درمانی یک به یک و یا مشاوره در مورد تجهیزات، تکنیک ها و استراتژی هایی که ممکن است کمک کند ارائه می دهد.

مهارت های حرکتی ظریف
اینها برای بسیاری از کودکان مشکل رایجی هستند. کودکان مبتلا به سندرم داون به احتمال زیاد به دلیل مشکلات رشد شناختی و عصبی مشکلات مهارت های حرکتی ظریف دارند. آنها همچنین معمولا انگشتان کوتاه تری دارند که تسلط بر فعالیت های حرکتی ظریف را سخت تر می کند. فعالیت های سرگرم کننده زیادی وجود دارد که می توان برای کار بر روی مشکلات مهارت های حرکتی ظریف انجام داد.

مهارت های حرکتی درشت
یک کاردرمانگر که در کار با کودکان دارای مشکلات مهارت حرکتی درشت ماهر است، به سرعت تشخیص می دهد که چه مشکلاتی دارند و این مشکلات از کجا می آیند. هنگامی که مسائلی مانند تعادل، راه رفتن، دویدن یا پریدن را شناسایی کردیم، می‌توانیم توصیه‌ها، توصیه‌ها و درمان‌های عملی را برای نحوه رسیدگی به آنها ارائه کنیم.

کاردرمانی سندرم داون با مراجعه به کلینیک کاردرمانی یا بصورت کاردرمانی آنلاین می تواند به بهبود مهارت ها در این کودکان کمک کند.

فعالیت های یکپارچه سازی حسی
کودکان مبتلا به سندرم داون اغلب در ادغام تحریک حسی دریافتی از محیط اطراف خود برای ایجاد پاسخ های مناسب مشکل دارند. یک کاردرمانگر که در تکنیک‌های یکپارچگی حسی ماهر است، مشخص می‌کند که کودک مبتلا به سندرم داون چه حوزه‌هایی از پردازش حسی را تجربه می‌کند و از طریق مشاوره، برنامه کاردرمانی آنلاین و یا جلسات درمانی مستقیم به آن‌ها می‌پردازد.

توجه و تمرکز
اگر کودک تمرکز بر یک فعالیت یا کار را برای مدت طولانی چالش برانگیز بداند، احتمالاً انتظارات یک محیط کلاس را چالش برانگیز می بیند. کودکان مبتلا به سندرم داون اغلب مهارت‌های تمرکز و توجه را دشوار می‌بینند، و یک کاردرمانگر کودکان به کودک شما کمک می‌کند تا مهارت‌های مورد نیاز برای ادغام موفق در مدرسه را توسعه دهد.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی آنلاین – کاردرمانی کودکان – کاردرمانی اینترنتی – گفتاردرمانی اینترنتی – گفتاردرمانی از راه دور – گفتاردرمانی آنلاین

2 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ