کاردرمانی کودکان درمانی است برای بهبود مهارت های حرکتی ، تعادل و هماهنگی که می تواند کیفیت زندگی کودکان را تا حد زیادی بهبود بخشد.

کاردرمانی (OT) شاخه ای از مراقبت های بهداشتی است که به افراد در هر سنی که دارای مشکلات جسمی ، حسی یا شناختی هستند کمک می کند. OT می تواند به آنها در بازیابی استقلال در همه زمینه های زندگی کمک کند.

کاردرمانی به کودکان و بزرگسالانی که با کارهای روزمره مانند نوشتن یا لباس پوشیدن دست و پنجه نرم می کنند ، کمک می کند.

کودکان مبتلا به اختلال هماهنگی رشدی (DCD) اغلب به OT نیاز دارند.

کاردرمانی (OT) درمانی برای مشکلات حرکتی و هماهنگی است. این به افراد کمک می کند مهارت های حرکتی درگیر در کارهای روزمره مانند نوشتن و لباس پوشیدن را بهبود بخشند.

این مهارتها شامل مهارتهای حرکتی ظریف و درشت و برنامه ریزی حرکتی است. درمانگران همچنین بر روی مهارت های هماهنگی ، تعادل و خودتنظیمی کار می کنند.

نیاز به کاردرمانی می تواند در هر سنی و به دلایل مختلف ایجاد شود. اما شرایط مادام العمر وجود دارد که بر مهارت های حرکتی در دوران کودکی تأثیر می گذارد. یکی از آنها اختلال هماهنگی رشدی (DCD) است.

OT به کودکان کمک می کند بازی کنند ، عملکرد مدرسه آنها را بهبود می بخشد و به فعالیت های روزانه آنها کمک می کند. همچنین باعث افزایش عزت نفس و احساس موفقیت آنها می شود. با OT ، کودکان می توانند:

  • مهارت های حرکتی ظریفی را توسعه دهد تا بتوانند اسباب بازی ها را درک کرده و رها کنند و مهارت های خطی یا کامپیوتری خوبی را توسعه دهند.
  • هماهنگی چشم و دست را بهبود بخشد تا بتواند مهارت های مورد نیاز مدرسه را بازی کند و مهارت های لازم مانند خفاش توپ و کپی از تخته سیاه را انجام دهند.
  • بر مهارتهای اساسی زندگی مانند حمام ، لباس پوشیدن ، مسواک زدن و تغذیه خود مسلط شود.
  • با تمرین نحوه مدیریت ناامیدی و عصبانیت ، رفتارهای مثبت و مهارتهای اجتماعی را بیاموزد.
  • تجهیزات ویژه ای برای کمک به ایجاد استقلال خود تهیه کند. اینها شامل ویلچر ، آتل ، تجهیزات حمام ، وسایل پانسمان و وسایل ارتباطی است.

در حالی که بزرگسالان مبتلا به DCD ممکن است از کاردرمانی سود ببرند ، اما در کودکان بیشتر موثر است. و هرچه زودتر OT شروع شود ، بهتر است.

OT برای نیازهای هر فرد طراحی شده است. درمانگران با بررسی نقاط قوت و چالش ها شروع می کنند. سپس آنها برنامه ای از تمرینات و فعالیتها ایجاد می کنند که بر مهارتهای حرکتی که نیاز به بهبود دارند تمرکز می کند. به عنوان مثال ، فعالیتهایی برای تقویت مهارتهای حرکتی ظریف ممکن است شامل جمع آوری وسایل با موچین باشد. تمریناتی برای بهبود مهارت های حرکتی درشت ممکن است شامل پریدن از جک یا اجرای یک مانع باشد.

برای افرادی که با برنامه ریزی حرکتی دست و پنجه نرم می کنند ، درمانگران ممکن است روی کارهای روزمره مانند لباس پوشیدن کار کنند. آنها به کودکان کمک می کنند تا مراحل اولیه و ترتیب وظایف بعدی را بیاموزند.

خدمات کاردرمانی کودکان معمولاً بخشی از یک برنامه آموزشی ویژه است. OT می تواند به صورت تک به تک یا در گروه های کوچک اتفاق بیفتد و به مهارت های زیر کمک می کند :

  • مهارتهای حرکتی خوب
  • مهارتهای حرکتی درشت
  • برنامه ریزی حرکتی

کاردرمانی کودکان

برای کودکان ، درمان در مدرسه ممکن است بر وظایف مربوط به مدرسه مانند نوشتن متمرکز شود. OT خصوصی ممکن است بیشتر بر روال مراقبت از خود تمرکز کند.

در هر صورت ، انجام وظایف اساسی می تواند به افزایش اعتماد به نفس کودکان کمک کند ، که در هنگام تلاش آنها کاهش می یابد. وقتی بچه ها پیشرفت می کنند ، می تواند عزت نفس آنها را افزایش دهد.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی آنلاین – کاردرمانی کودکان – کاردرمانی تاخیر رشدی – کاردرمانی تاخیر حرکتی

2 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ