کمک به میوه خوردن کودک

اگر فکر می کنید بچه هایتان به اندازه کافی میوه نمی خورند، ممکن است حق با شما باشد. بر اساس گزارش مرکز کنترل بیماری ها، 60 درصد از کودکان بین سال های 2007 تا 2010 کمتر از مقدار توصیه شده روزانه غذا و میوه خورده اند.

میوه ها به طور طبیعی کالری کمی دارند، فیبر بالایی دارند و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی حیاتی برای رشد و نمو سالم هستند. اگر فرزند شما از یبوست رنج می برد، به دلیل مشکل میوه نخوردن کودک باشد. یک مطالعه در سال 2010 نشان داد کودکانی که میوه و سبزیجات دوست ندارند، 13 برابر بیشتر در معرض یبوست هستند.

چگونه می توانید فرزندان خود را به خوردن میوه ترغیب کنید؟ گفتن این موضوع به کودک نوپا به کاهش یبوست او کمک می کند، مطمئناً این کار را انجام نمی دهد. و هر چه بیشتر فرزندانتان را ترغیب کنید که چیزی بخورند، آنها بیشتر عقب می نشینند. در اینجا هفت تاکتیک وجود دارد که می توانید بدون گفتن کلمه ای آنها را راهنمایی کنید:

کودک به میوه خوردن کودک

  • با هم بخورید: اگر جلوی بچه‌هایتان میوه بخورید، احتمالاً نیازهای میوه و سبزیجات خود را برآورده می‌کنند و علاقه مند به مصرف میوه خوردن شوند.
  • به تلاش خود ادامه دهید: بسیاری از کودکان غذاهای جدید را به دلیل ترس از آنها رد می کنند، نه به این دلیل که طعم آن را دوست ندارند. تسلیم نشو! ممکن است لازم باشد قبل از اینکه میوه جدیدی را بپذیرند، ۱۰ بار یا بیشتر ارائه دهید.
  • برش میوه: بچه‌های شما ممکن است بیشتر از میوه‌های کامل بخواهند میوه‌های تکه‌شده را بخواهند. 
  • از استیکرها استفاده کنید: استیکرها: بسیار ساده و در عین حال قدرتمند. اگر یک شخصیت کارتونی محبوب را روی یک تکه میوه بچسبانید، ممکن است کودکتان برای خوردن آن هیجان بیشتری پیدا کند.
  • به آنها اجازه دهید میوه خود را انتخاب کنند: اگرچه به اندازه چیدن میوه از درخت هیجان انگیز نیست، فرزندان شما هنوز هم می توانند در فرآیند چیدن در بازار شرکت کنند. 
  • مخلوط کنید: میوه ها را در اشکال، بافت ها و اشکال مختلف ارائه دهید. متخصصان تغذیه دوران کودکی توصیه می کند که با میوه های یخ زده، خشک شده، کنسرو شده، تازه و خشک و همچنین آب و شهد 100 درصدی آزمایش کنید.
  • بستنی میوه های منجمد: میوه هایی مانند انواع توت ها، موز، انبه و هلو را پوره کنید و سپس آن ها را در قالب های فشرده سیلیکونی بستنی فریز کنید.

کلمات مرتبط :

کمک به میوه خوردن کودک – دلایل میوه نخوردن کودک – مشکلات تغذیه در کودکان – مشکل غذا خوردن در کودک – گفتاردرمانی برای کودکان – گفتاردرمانی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ