گفتاردرمانی آنلاین برای آفازی توسط متخصصان گفتاردرمانگر ما در بهترین مرکز گفتاردرمانی آنلاین در ایران به عزیزانی که دسترسی به خدمات گفتاردرمانی حضوری ندارند و یا به هر دلیلی نمی توانند به کلینیک گفتاردرمانی خوب مراجعه کنند ارائه می شود.

درمان آفازی با گفتاردرمانی امکان پذیر است. شواهد نشان می دهد که گفتار درمانی برای افراد مبتلا به آفازی پس از سکته مغزی در مقایسه با عدم درمان موثر است. شواهد نشان می دهد که خدمات درمان آنلاین به اندازه درمان حضوری موثر است.

گفتاردرمانی آنلاین آفازی به اندازه درمان حضوری موثر است. گفتار درمانی خصوصی برای آفازی می تواند به بهبود شرایط عزیزانی که دچار اختلال شده اند کمک کند تا با مشکلات کمتری زندگی کنند.

آفازی چیست؟

آفازی زمانی است که فرد معمولاً در نتیجه سکته مغزی یا آسیب مغزی در زبان خود (درک، صحبت کردن، خواندن و/یا نوشتن) دچار مشکل می شود.

اهداف درمان آفازی عبارتند از :

 • به بیماری برای بازیابی هر چه بیشتر گفتار و زبان خود کمک کنند.
 • به بیمار کمک می کند تا در حد توان خود ارتباط برقرار کند.
 • به بیمار کمک می کند تا راه های جایگزین برای برقراری ارتباط پیدا کند.

گفتاردرمانی آنلاین برای آفازی

یک جلسه ارزیابی آنلاین آفازی و تعیین هدف به گفتاردرمانگر این امکان را می دهد که مشکلات زبانی شما را درک کرده و مطمئن شود که درمانی را ارائه می دهد بیمار محور است.

ما در مرکز توانبخشی آنلاین ایران (بهترین گفتاردرمانی آنلاین در ایران) برای تسهیل درمان آنلاین آفازی در جلسات، با اعضای خانواده از نزدیک کار می کنیم. ما از جدیدترین برنامه‌ها و فناوری‌ها استفاده می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که بیمارانمان می‌توانند به صورت آنلاین و خارج از جلسات برای بهبود بهبودیافته، آفازی درمانی فشرده را انجام دهند.

پس از ارزیابی، یک گفتاردرمانگر می‌تواند به شما توصیه‌های خاصی در مورد بهترین راه‌های برقراری ارتباط بدهد.

در زیر برخی از راهنمایی های کلی برای اطرافیان فرد مبتلا به آفازی آورده شده است:

 • به فرد زمان زیادی برای پاسخ دادن بدهید. اگر فرد مبتلا به آفازی احساس کند برای صحبت کردن عجله یا تحت فشار قرار می گیرد، ممکن است مضطرب شود، که می تواند بر توانایی او در برقراری ارتباط تأثیر بگذارد.
 • از جملات کوتاه و بدون پیچیدگی استفاده کنید.
 • موضوع گفتگو را خیلی سریع تغییر ندهید.
 • از تمام کردن جملات یک فرد یا اصلاح اشتباهات او خودداری کنید.
 • عوامل حواس پرتی را کاهش دهید.
 • اگر چیزی را درک نمی کنید که یک فرد مبتلا به آفازی سعی در برقراری ارتباط دارد، وانمود نکنید که متوجه می شوید.
 • از ارجاعات بصری مانند اشاره، اشاره و اشیاء برای حمایت از درک آنها استفاده کنید.
 • اگر در یافتن کلمه مناسب مشکل دارند، از آنها بخواهید – از آنها بخواهید کلمه را توصیف کنند، به کلمه مشابهی فکر کنید، سعی کنید آن را تجسم کنید، به صدایی که کلمه با آن شروع می شود فکر کنید، سعی کنید کلمه را بنویسید، از حرکات استفاده کنید، یا به یک شی اشاره کنید.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی آنلاین برای آفازی – گفتاردرمانی برای آفازی – درمان آفازی با گفتاردرمانی – بهترین گفتاردرمانی آنلاین ایران – گفتاردرمانی در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ