گفتاردرمانی آنلاین لکنت زبان برای آن دسته از مراجعانی که به دلایلی نمی توانند در جلسات حضوری گفتاردرمانی برای بهبود لکنت حضور داشته باشند بسیار مفید است.

لکنت یک اختلال گفتاری شایع است که اغلب از دوران کودکی آغاز می شود ، اگرچه احتمال بروز آن در افراد بزرگسال و به دلایلی همچون آسیب مغزی و یا سکته مغزی نیز وجود دارد.

لکنت زبان بر روانی گفتار تاثیر می گذارد ، علائم معمولا شامل تکرار کلمات یا قسمت هایی از کلمات و طولانی شدن کلمات است. گاهی اوقات استفاده بیش از حد از کلمات “اوم” یا “اوه” در مبتلایان به لکنت زبان می تواند صحبت کردن را برای فرد دشوار کند بطوری که وی تمایلی به برقراری ارتباط با سایر افراد نداشته باشد.

در صورتی که لکنت بدون درمان رها شود ممکن تا سنین بزرگسالی نیز با فرد همراه باشد و سبب بروز مشکلات روحی و کاهش اعتماد بنفس برای فرد شود ، به همین جهت درمان لکنت با گفتاردرمانی باید در سنین کودکی آغاز شود و در صورتی که فرد دسترسی به کلینیک گفتاردرمانی را نداشته باشد می تواند از خدمات گفتاردرمانی آنلاین لکنت متخصصان گفتار و زبان ما در کلینیک توانبخشی ایران بهره ببرد.

تحقیقاتی که در سالهای اخیر انجام گرفته نشان می دهد که ژنتیک یا برخی رویدادهای عاطفی زندگی ( مانند جدایی یا مرگ یکی از والدین ، مهاجرت و … ) ممکن است در ایجاد این اختلال گفتاری نقش داشته باشد. به نظر می رسد لکنت در پسران شایع تر است و به نظر نمی رسد ارتباطی بین لکنت و هوش وجود داشته باشد.

بسیاری از کودکان ممکن است در سنین یادگیری صحبت کردن، دوره‌هایی از ناروانی طبیعی گفتاری را پشت سر بگذارند. با این حال، اگر کودک شما مشکل دارد و تمایل دارد که هجاها یا کلمات خاصی را برای بیش از دو ماه مردد یا تکرار کند، این می تواند نشانه اختلال لکنت باشد.

علائم لکنت زبان

  • تکرار مداوم صداها در یک کلمه یا کلمات در یک جمله
  • تردید بی اختیار بین کلمات در جملات
  • پرهیز از گفتن کلماتی که بیان آنها خیلی سخت است
  • نشان دادن علائم مبارزه یا اضطراب هنگام تلاش برای صحبت کردن

گفتاردرمانی آنلاین لکنت

بیشتر مداخلات درمان لکنت زبان مداخلات «رفتاری» است. پس از ارزیابی، گفتاردرمانگر مهارت ها یا رفتارهای خاصی را آموزش می دهد که منجر به بهبود ارتباطات شفاهی می شود. به برخی از مراجعان آموزش داده می شود که سرعت صحبت کردنشان را کنترل کنند چراکه صحبت کردن بطور آهسته نقش موثری در کاهش بروز لکنت در حین حرف زدن دارد.

گفتاردرمانی آنلاین لکنت زبان چه در کودکان و چه در بزرگسالان بسیار موثر بوده است. 

آیا آماده شروع گفتار درمانی آنلاین هستید؟ برای اینکه همین امروز شروع کنید با متخصصان ما در ارتباط باشید.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی آنلاین لکنت زبان – گفتاردرمانی آنلاین – هزینه گفتاردرمانی آنلاین – متخصص گفتاردرمانی آنلاین

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ