گفتاردرمانی برای لکنت کودکان به عنوان موثرترین روش درمانی شناخته می شود که با مراجعه به کلینیک گفتاردرمانی یا بصورت گفتاردرمانی آنلاین لکنت زبان می توان از آن بهره برد.

برای یک کودک بین 2 تا 5 سال غیر معمول نیست که یک دوره لکنت موقت داشته باشد. این زمان حیاتی برای رشد گفتار و زبان است. لکنت ممکن است تا چند هفته یا چند ماه ادامه داشته باشد. در حالی که بیشتر لکنت ها ممکن است گفتار را مختل کنند، به ندرت لکنت می تواند تا بزرگسالی ادامه یابد. خواه لکنت کودک شما موقتی باشد یا دائمی، شما باید هر چه می توانید بیاموزید تا منابع لازم برای کمک به کودک لکنت دار خود را داشته باشید.

لکنت یک اختلال گفتاری است که بیش از ۲ درصد از افراد را در دوره ای از زندگی خود تحت تاثیر قرار می دهد.

لکنت زمانی اتفاق می افتد که گفتار عادی با تکرار یا گسترش صداها یا کلمات خاص قطع می شود. لکنت، که لکنت زبان نیز نامیده می شود، می تواند از نظر فراوانی و شدت از خفیف تا شدید متغیر باشد. گاهی صحبت کردن در جمع یا صحبت کردن با تلفن باعث تشدید این بیماری می شود، در حالی که آواز خواندن یا خواندن می تواند لکنت زبان را کاهش دهد. استرس گاهی اوقات می تواند آن را بدتر کند. تقلا برای صحبت کردن ممکن است با حرکات یا حرکات فیزیکی همراه باشد.

گفتاردرمانی برای لکنت کودکان درمانی موثر است که هرچه سریع تر آغاز شود نتایج بهتری را نیز به همراه خواهد داشت.

دلایل و عوامل خطر

متخصصان در این حوزه به طور قطع نمی دانند که چه چیزی باعث لکنت زبان در کودک می شود، اما بیشتر آنها معتقدند که این اختلال گفتاری در نتیجه عوامل مختلفی رخ می دهد. آنها ممکن است شامل یک یا چند مورد از موارد زیر باشند:

ژنتیک اکثر متخصصان معتقدند که لکنت یک جزء ژنتیکی دارد. شصت درصد از تمام افرادی که لکنت دارند، یکی از اعضای نزدیک خانواده آنها نیز لکنت زبان دارد.

عوامل عصبی تحقیقات نشان داده است که افرادی که لکنت دارند زبان را به طور متفاوتی نسبت به افراد بدون اختلال گفتار پردازش می کنند. در برخی موارد، به نظر می رسد مشکلی در نحوه انتقال زبان از طریق مغز وجود دارد. دانشمندان دقیقاً نمی دانند که چرا این اتفاق می افتد.

لکنت رشدی. بسیاری از کودکان کم سن و سال از سن 18 ماهگی تا 2 سالگی شروع به لکنت زبان می کنند، زیرا مهارت های گفتاری و زبانی در این زمان در حال شکل گیری هستند. این شکل از لکنت معمولا موقتی است.

عوامل افزایش دهنده خطر

  • خانواده. اگر فرزند شما یک یا چند عضو خانواده داشته باشد که در بزرگسالی لکنت دارند، در معرض خطر بیشتری قرار دارد.
  • لکنت زبان در پسران چند برابر بیشتر از دختران رخ می دهد.
  • اگر فرزند شما مشکلات دیگری در صحبت کردن و درک شدن داشته باشد، احتمال اینکه لکنت در وی پیشرفت کند بیشتر خواهد بود.

گفتاردرمانی برای لکنت کودکان

اگرچه بسیاری از کودکانی که در سنین رشد مهارت های زبانی دچار لکنت هستند در ماه های بعد می توانند بخوبی صحبت کنند و خبری از لکنت نیست اما در برخی کودکان این مشکل ادامه دار بوده و می تواند تا بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند ، به همین جهت درمان به موقع لکنت با روشهایی همچون گفتاردرمانی از اهمیت بالایی برخوردار است.

بسیاری از والدین تمایلی به گفتار درمانی برای کودک لکنت زبان خود ندارند زیرا نمی خواهند قبول کنند که کودکشان دچار لکنت است. کارشناسان موافقند که اگر کودک شما بالای 3 سال سن دارد و برای سه تا شش ماه لکنت داشته است، احتمالا باید به دنبال ارزیابی گفتار باشید. این به این دلیل است که کودک لکنت زبان شما ممکن است بیش از یک مشکل رشد موقت داشته باشد. یک گفتاردرمانگر متخصص در لکنت پیدا کنید. درمانگر می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا فرزندتان به مداخله نیاز دارد یا خیر.

اکثر کودکان مبتلا به لکنت طولانی مدت می توانند از گفتار درمانی آنلاین یا گفتاردرمانی در کلینیک بهره مند شوند. در برخی موارد، مشکل به طور کامل برطرف می شود. در موارد دیگر، بسیار بهتر می شود. نتیجه نهایی هر چه که باشد، گفتاردرمانی برای لکنت کودکان می تواند اعتماد به نفس کودک شما را تقویت کند زیرا آنها یاد می گیرند که لکنت را مدیریت کنند و مهارت های گفتاری را بهبود ببخشند.

بهترین مرکز گفتاردرمانی لکنت

بسیاری از افراد هستند که به دلیل بعد مسافت و دوری از شهرهای بزرگ دسترسی مناسبی به خدمات گفتاردرمانی با کیفیت ندارند ، این عزیزان می توانند از خدمات متخصصان ما در مرکز گفتاردرمانی آنلاین بهره ببرند و بتوانند از مزایای گفتاردرمانی برای لکنت بدون نیاز به مراجعه به کلینیک گفتاردرمانی بهره مند شوند.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی آنلاین برای لکنت – بهترین گفتاردرمانگر لکنت زبان – درمان قطعی لکنت – دارو برای لکنت – درمان لکنت – گفتاردرمانی برای لکنت زبان – گفتاردرمانی برای لکنت کودکان – هزینه گفتاردرمانی آنلاین

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ