گفتاردرمانی برای کودکان اتیسم نقش کلیدی در شناسایی و درمان اوتیسم دارد که توسط متخصصان گفتاردرمانی آنلاین و گفتاردرمانی در منزل ما ارائه می شود.

برخی از علائم اصلی اوتیسم شامل اختلال در مهارت های ارتباط کلامی و غیرکلامی و همچنین مشکلات در تعامل اجتماعی متقابل است.

علائم هر کودک اتیستیک با توجه به سطح آسیب خود متفاوت خواهد بود. برخی از افراد ممکن است اصلا نتوانند صحبت کنند، یا گفتار محدودی داشته باشند، و همچنین در برقراری تماس چشمی، استفاده از حالات و حرکات صورت مشکل دارند. دیگران ممکن است بتوانند صحبت کنند و دایره لغات گسترده ای داشته باشند اما گفتار آنها تکراری و غیر ارتباطی باقی می ماند. مشکلات دیگری که ممکن است تجربه شوند عبارتند از: مشکلات در درک معنای کلمات و جملات، مشکلات لحن و مشکلات در شروع یا حفظ مکالمه.

گفتار درمانگران نقش کلیدی در ارزیابی و مدیریت افراد مبتلا به اوتیسم دارند زیرا می توانند مداخلاتی را برای کمک به بهبود مهارت های ارتباطی ارائه دهند. گفتار و زبان درمانی با هدف درمان هرگونه نقص گفتار، معناشناسی و مشکلات عمل گرایانه است. برای افرادی که قادر به صحبت کردن نیستند، گفتار درمانگر می تواند سیستم ها و دستگاه های ارتباطی تقویت کننده و جایگزین را طراحی کند.

گفتار درمانی برای افراد مبتلا به اوتیسم و ​​همچنین سایر افرادی که در مراقبت از آنها نقش دارند بسیار مفید است. گفتار درمانی و زبان درمانی با هدف به حداکثر رساندن ارتباط فرد با بالاترین پتانسیل خود در محیط های خانه، آموزشی، کاری و اجتماعی است.

اهداف گفتاردرمانی برای کودکان اتیسم

به طور کلی، گفتار و زبان درمانی برای کودکان مبتلا به اوتیسم با هدف پرداختن به زمینه های زیر است:

 • تقویت توجه و مهارت گوش دادن
 • توسعه مهارت های بازی
 • افزایش انگیزه برای برقراری ارتباط
 • تقویت درک اجتماعی
 • تقویت درک زبان
 • تقویت مهارت های ارتباطی بیانی
 • تقویت مهارتهای اجتماعی
 • تقویت ارتباط غیر کلامی
 • تقویت مهارت های مکالمه
 • تقویت مهارت های مفهومی
 • آموزش وسایل کمکی ارتباطی در صورت لزوم

متخصص گفتاردرمانی برای کودکان اتیسم ارزیابی کاملی از مهارت های گفتاری، زبانی و ارتباطی فرد انجام خواهد داد. ارزیابی اولیه انواع مشکلات و همچنین شدت این مشکلات را مشخص می کند. ارزیابی اولیه همچنین به تصمیم گیری در مورد مناسب ترین درمان گفتار و زبان درمانی کمک می کند.

هر کودک اتیستیک یک برنامه درمانی فردی دریافت می کند که متناسب با نیازها و توانایی های خاص او است. درمان بر روی آنچه که کودک و  والدین یا مراقبان آنها می خواهند در درمان روی آن کار کنند متمرکز خواهد شد.

گفتار درمانی و زبان درمانی برای افراد مبتلا به اوتیسم، والدین و مراقبان آنها و سایر افرادی که در مراقبت از آنها نقش دارند بسیار سودمند است. گفتار درمانگر به والدین و مراقبان و سایر متخصصان درگیر در مراقبت از آنها آموزش می دهد تا به حداکثر رساندن ارتباط فرد در محیط های خانه، آموزشی و اجتماعی کمک کند.

متخصص گفتاردرمانی در منزل برای اتیسم از طیف وسیعی از رویکردها و ترکیبی از رویکردها برای ارائه درمان فردی برای افراد مبتلا به اوتیسم استفاده می‌کند.

متخصصان ما در مرکز توانبخشی آنلاین ایران خدمات تخصصی گفتاردرمانی آنلاین و گفتاردرمانی در منزل و از راه دور را برای کمک به کودکان اتیسم ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی اتیسم – گفتاردرمانی برای اتیسم – گفتاردرمانی اوتیسم در منزل – گفتاردرمانی در منزل برای اتیسم

1 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ