گفتاردرمانی در منزل

مانند هر مهارت دیگری که در دوران کودکی به دست می آید، یادگیری نحوه برقراری ارتباط واضح – هم از نظر نحوه صحبت کردن و هم از نظر کلماتی که انتخاب می کنید – یکی از مهارت هایی است که در طی ماه ها و سال ها رشد می کند. برخی از بچه ها در اوایل دوران کودکی شروع به غر زدن می کنند، در حالی که برخی دیگر تا زمانی که با الگوهای گفتاری راحت تر شوند، قوی تر و ساکت هستند.

اکثر کودکان بین 1 تا 2 سالگی شروع به صحبت می کنند. در سن 2 سالگی، اکثر کودکان پایه وسیعی از کلمات برای کار با آنها دارند (فکر کنید “توپ”، “سگ”، ” مامان یا بابا، «فنجان»، «خوردن») و اغلب کلمات را در قالب سؤالات و جملات دو کلمه ای کنار هم قرار می دهند.

اگر به نظر می رسد که کودک شما در محدوده نرمال گفتار قرار نمی گیرد، ممکن است نشانه ای از تاخیر در گفتار یا زبان نباشد، اما همچنین ممکن است مناسب باشد که با کودک خود در خانه به تمرینات گفتاری ساده بپردازید.

گفتاردرمانی در منزل می تواند به کودکان در هر سنی و با هر مشکل گفتاری و زبانی (بیانی یا دریافتی) کمک کند تا گفتار خود را بهبود بخشیده و از مشکل خود عبور کنند.

اگر احساس می‌کنید که کودکتان دچار تأخیر گفتار یا مشکل بیان است، باید با پزشک اطفال یا متخصص گفتاردرمانی کودکان مشورت کنید. یک متخصص اطفال و یا گفتاردرمانگر می تواند نقاط عطف رشد را برای گفتار به اشتراک بگذارد و به شما اطلاع دهد که آیا کودک شما واقعاً مشکل گفتاری دارد یا خیر.

این مهم است که بدانیم چه چیزی از نظر رشد برای گفتار مناسب است و چه چیزی صرفاً مورد پسند والدین است. والدین بدون پیشینه اطفال ممکن است متوجه نشوند که کودکان 4 ساله هنوز صدای r را بدرستی تلفظ نمی کنند.

اگر کودک نوپا یا بزرگ‌تر شما هنوز از پستانک استفاده می‌کند، ترک این عادت می‌تواند بسیار سخت باشد، اما صحبت کردن با پستانک در دهان نیز بسیار سخت است، بنابراین ادامه استفاده از پستانک در زمان رشد گفتار می‌تواند این روند را مختل کند.

گفتاردرمانی در منزل

بسیاری از کودکان در اوایل رشد خود مشکلات گفتاری را نشان می دهند و والدین به طور قابل درک در مورد رفاه کودک و موفقیت بعدی در مدرسه نگران هستند.

اگر در مورد مسائل زبانی کودک خود نگران هستید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که با یک متخصص مشورت کنید. آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا استراتژی‌هایی را شناسایی کنید که برای مشکل خاص به بهترین نحو کار می‌کنند و آن را به مراحل قابل کنترلی تقسیم کنید که برای شما یا فرزندتان طاقت‌فرسا نباشد.

خواه ناهنجاری لکنت زبان باشد یا نتیجه یک آسیب یا بدشکلی شناسایی شده باشد، آسیب شناس گفتار-زبان می تواند به دنبال مشکلات فیزیولوژیکی باشد که ممکن است در ایجاد آن نقش داشته باشند و تمرینات خاصی را که می توانید در خانه انجام دهید برای رفع آن علل خاص پیشنهاد می کند.

سر و صدای پس زمینه و حواس پرتی را در طول جلسات آموزشی و در زمان های دیگر به حداقل برسانید. مطالعات نشان می دهد که تلویزیون بیش از حد می تواند رشد زبان را به تاخیر بیندازد زیرا والدین تمایل دارند آنقدر که در غیر این صورت با فرزندان خود صحبت می کنند، صحبت نمی کنند. بچه ها وقتی واقعاً با آنها صحبت می شود، بهترین صحبت را یاد می گیرند.

متخصصان ما در مرکز توانبخشی آنلاین ایران خدمات تخصصی گفتاردرمانی در منزل را بصورت گفتاردرمانی آنلاین و از راه دور ارائه می دهند.

گفتاردرمانی آنلاین این امکان را فراهم می آورد تا حتی افرادی که در دورترین مناطق روستایی هستند و نمی توانند به کلینیک های گفتاردرمانی معتبر مراجعه کنند بتوانند از خدمات گفتاردرمانی با بالاترین کیفیت بهره مند شوند.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی در منزل – گفتاردرمانی آنلاین – بهترین مرکز گفتاردرمانی کودکان در تهران – گفتاردرمانی از راه دور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ