گفتاردرمانی کودک بیکلام می تواند به بهبود مهارت های غیرکلامی در این کودکان برای کمک به برقراری ارتباط بهتر با اطرافیان کمک کند.

ارتباط چیزی است که اکثر ما آن را بدیهی می دانیم. با این حال، برخی از کودکان فاقد مهارت های اساسی صحبت هستند.

به گفته محققان و بر اساس آمار تحقیقات جدید تعداد کودکانی که در یادگیری زبان دچار نقص هستند، به طور چشمگیری در حال افزایش است.

متخصصان دو دلیل اصلی را برای این اختلال بیشتر دخیل می دانند : تا حدی محیط ما مقصر است. زمان کمتری برای بچه‌ها وجود دارد و تلویزیون نقش پررنگ‌تری را ایفا کرده است. از طرف دیگر، ممکن است اینطور باشد که ما اکنون اختلالات گفتاری را بیشتر تحت نظر می گیریم.

از آنجایی که بیشتر موارد اختلال زبان در سن دو سالگی رخ می دهد، شناسایی اختلالات گفتاری در اولین سن ممکن مهم است، زیرا در دو سالگی یا بالاتر دستگاه شناختی کودک بسیار پیشرفته است و اصلاحات غیرممکن است.

برای اینکه گفتار درمانگران به کودکان مبتلا به اختلالات زبانی در سنین پایین کمک کنند، لازم است دانشمندان درک بهتری از نحوه درک دقیق کودکان از زبان به دست آورند.

گفتاردرمانی کودک بیکلام

گفتاردرمانی کودک بیکلام بصورت حضوری یا آنلاین می تواند به تقویت تونایی های این کودکان برای داشتن زندگی با بالاترین کیفیت و حداقل ناتوانی کمک کند.

گفتاردرمانگر با توجه به شرایط هر کودک برنامه درمانی خاصی را در نظر می گیرد.

ناتوانی های گفتاری می تواند ناشی از تعدادی از مسائل مانند کاهش شنوایی یا مشکل در پردازش صداها به گفتار باشد و برنامه گفتاردرمانی نیز با توجه به نوع مشکل هر کودک متفاوت است.

صحبت کردن با کودکان غیرکلامی و درک آنها یک چالش است، اما زمانی که آن کودک از خوشحالی می پرد، زیرا شما او را درک کرده اید، نتیجه بسیار خوبی خواهد داشت.

مهارت های گفتاری در یک محدوده سنی خاص برای اکثر کودکان رشد می کند. شروع نکردن به حرف زدن در سنینی که متخصصان مناسب می دانند می تواند نشان دهنده تاخیر گفتاری باشد.

کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم نیز دارای تاخیر در گفتار هستند. با این حال، شیوه ها و منابعی برای تشویق رشد گفتار کودکان مانند گفتار درمانی وجود دارد.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی کودک بیکلام – گفتاردرمانی آنلاین – گفتاردرمانی از راه دور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ