گفتار درمانی آنلاین اوتیسم در منزل

گفتاردرمانگران برنامه ها و فعالیت های گفتار درمانی را برای تک تک کودکان بر اساس توانایی ها و نیازهای ارتباطی آنها تنظیم می کنند. این برنامه ها شامل فعالیت هایی در خانه، مدرسه و جامعه می شود.

سپس گفتاردرمانگر برای ایجاد تکنیک های خاص کودک و آموزش راهبردهای این روال ها با والدین همکاری می کنند. “آنها با هم منابع را به اشتراک می گذارند، مشکل را حل می کنند و در صورت نیاز بازخورد ارائه می دهند.”

والدین می توانند مداخلاتی را در روال های مراقبتی، روال بازی یا روال های اجتماعی در طول روز تعبیه کنند. این مداخلات برای افزودن کار اضافی به روال یک خانواده طراحی نشده اند.اگر با فرزندتان آواز می خوانید، اگر کودکتان را برای پیاده روی به پارک می برید، اگر کودکتان را حمام می کنید، اگر پشت میز می نشینید و با کودکتان غذا می خورید، اگر کودکتان بازی با بلوک را دوست دارد. می توانید از این فعالیت ها به عنوان فرصت های یادگیری برای فرزندتان در طول روز استفاده کنید.

والدین و مراقبان می توانند با ایجاد فرصت های یادگیری 5 تا 10 دقیقه ای که بخشی از فعالیت هایی است که کودکان از قبل از آن لذت می برند و برای کودک انگیزه می دهد، شروع کنند. در نهایت، مراقبان می توانند مداخلات را در موقعیت های چالش برانگیزتر تعبیه کنند.

اهداف گفتار درمانی آنلاین اوتیسم

اهداف گفتار درمانی برای کودکان مبتلا به ASD بر اساس اولویت های خانواده و نیازهای عملکردی کودک متفاوت است. اهداف می‌توانند شامل جفت کردن صداها با ژست‌ها، توصیف احساسات یا حفظ مکالمات باشد، زیرا ارتباطات کودک از زبان پیش‌زبانی به زبان جدید و پیشرفته توسعه می‌یابد.

استراتژی‌های مداخلات ارتباطی نیز بر اساس گروه سنی و توانایی ارتباطی متفاوت است. به طور کلی، برای والدین و مراقبین به خوبی کار می‌کند که فرصت‌هایی برای یادگیری در برنامه‌هایی که قبلاً انجام می‌دهند ایجاد کنند. و استفاده از اشیاء و فعالیت‌های خاصی که کودکان به آنها علاقه دارند می‌تواند به کودکان کمک کند تا با شرکای ارتباطی خود درگیر شوند.

اولین مداخلات گفتار درمانی آنلاین اوتیسم برای کودکان خردسال مبتلا به اوتیسم به جای گفتار، بر افزایش تعامل و تعامل متمرکز است. برای نوزادان و کودکان نوپا پیش از زبان، مداخلات اغلب بر تعامل، بازی معنادار، ژست‌ها و تعامل والدین/مراقب/خواهر و برادر متمرکز است.

مداخلات درمانی ممکن است بخشی از برنامه های روزمره در خانه، مراقبت از کودک یا اجتماع باشد، مانند لباس پوشیدن، حمام کردن، زمان صرف غذا یا زمان بازی کردن کودک.

متحرک بودن می تواند به والدین و مراقبان کمک کند تا با فرزندان خود درگیر شوند. برای کودکان غیرکلامی، استفاده از صداهای حیوانات و اسباب بازی ها می تواند به جلب توجه کودکان کمک کند.

ساختن یک کتابخانه کارت تصویری که به کودکان اجازه می دهد تصاویر را با کلمات مطابقت دهند، می تواند به کودکان در حین رشد واژگان آنها کمک کند. والدین و مراقبان نیز می توانند از بازی با اسباب بازی ها تقلید کنند. خواندن و اجرای آهنگ های اکشن و حرکتی نیز می تواند مفید باشد.

 

کلمات مرتبط :

گفتار درمانی آنلاین اوتیسم – درمان اوتیسم – توانبخشی اوتیسم – کاردرمانی آنلاین اوتیسم

2 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ