گفتار درمانی آنلاین برای آفازی توسط متخصصان ما در بهترین مرکز گفتاردرمانی آنلاین ایران و براساس بروزترین متدهای گفتاردرمانی ارائه می شود.

آفازی یک اختلال زبانی است که می تواند همه اشکال زبان را تحت تاثیر قرار دهد. فرد مبتلا به آفازی ممکن است قادر به صحبت کردن یا درک کلمات گفتاری نباشد. آفازی همچنین می تواند خواندن و نوشتن را برای فرد دشوار کند. می تواند بر همه اشکال ارتباطی تأثیر بگذارد.

آفازی زمانی رخ می دهد که بخش هایی از مغز که مسئول درک و تولید زبان هستند آسیب ببینند. این می تواند به دلیل سکته مغزی، آسیب به سر، یا به دلیل تومورها و بیماری های عصبی رخ دهد. در حالی که در میان مردان و زنان میانسال شایع‌تر است، آفازی می‌تواند در افراد جوان تر و حتی کودکان نیز تأثیر بگذارد.

در اغلب افراد، سمت چپ مغز شامل تمام نواحی مسئول پردازش، تفسیر و تولید انواع زبان است. آسیب به این نواحی به دلیل سکته مغزی، آسیب فیزیکی، تومور(ها)، سرطان یا یک بیماری عصبی پیشرونده می تواند باعث آفازی شود.

آفازی بر توانایی درک و بیان زبان تأثیر می گذارد. بنابراین، ممکن است خواندن، نوشتن، صحبت کردن و درک کلمات گفتاری یا نوشتاری برای فرد بسیار دشوار باشد. این می تواند با سایر اختلالات گفتاری و زبانی مانند آپراکسی گفتار و دیزآرتری همراه باشد.

گفتار درمانی آنلاین برای آفازی یکی از خدمات تخصصی و ارزشمند است که توسط متخصصان ما در بهترین مرکز گفتاردرمانی آنلاین ایران ارائه می شود.

تشخیص آفازی

علائم آفازی عموماً برای اولین بار توسط پزشک زمانی که در حال درمان فرد پس از آسیب مغزی هستند، متوجه می شوند.

هنگامی که متخصص متوجه علائم و نشانه‌ های اولیه شد، می‌تواند فرد را برای آزمایش‌های تشخیصی مانند MRI (تصویربرداری تشدید مغناطیسی) و CT (توموگرافی کامپیوتری) به متخصص ارجاع دهد. تست های تصویربرداری می توانند ناحیه(های) دقیقی از مغز که آسیب دیده اند را تعیین کنند.

پزشک و یک متخصص گفتاردرمانی با تجربه، توانایی گفتار و زبان فرد را آزمایش می کنند. این آزمون نحوه درک و تولید زبان، مکالمه، درک و پاسخ به سوالات و خواندن و نوشتن را ارزیابی می کند.

متخصصان گفتاردرمانی می توانند ارزیابی ها و ارزیابی های دقیق تری را برای تشخیص قطعی انجام دهند. یک متخصص گفتاردرمانی می تواند فعالیت های گفتار درمانی مناسب برای فرد را برای درمان علائم مربوط به زبان آفازی توصیه کند.

گفتار درمانی آنلاین برای آفازی

هنگامی که آفازی ناشی از یک اختلال نورودژنراتیو باشد، درمان آن ساده نیست. بازیابی کامل مهارت های زبانی از دست رفته ممکن است امکان پذیر نباشد، اما گفتار درمانی می تواند مهارت های زبانی و ارتباطی شما را تقویت کند.

متخصص گفتاردرمانی می تواند نوع آفازی، تأثیر علائم را ارزیابی کرده و تمرینات و فعالیت های گفتار درمانی مناسب را برای آفازی توصیه کند.

گفتار درمانی برای آفازی توصیه می شود تا بیماران بتوانند به آرامی توانایی خود را در استفاده از زبان بازیابند. ممکن است همیشه برای کسی امکان پذیر نباشد که مهارت های زبانی از دست رفته خود را به طور کامل بازیابی کند. بنابراین، گفتار درمانی آنلاین برای آفازی می تواند بر به حداکثر رساندن مهارت های زبانی که حفظ کرده اند نیز تمرکز کند. 

متخصص گفتاردرمانی آنلاین تمرینات و فعالیت های گفتار درمانی را بر اساس نیازهای زبانی و اجتماعی فرد طراحی خواهد کرد. درمانگر با بیمار، خانواده و مراقبین او کار خواهد کرد تا با گفتاردرمانی آنلاین برای آفازی به بهترین نتایج ممکن دست یابد. فعالیت های گفتار درمانی، تکنیک ها و طرح درمان آفازی به نیازهای منحصر به فرد فرد بستگی دارد.

اهداف گفتار درمانی آفازی

  • کاهش آسیب گفتار و زبان تا حد امکان برای بازیابی زبان بیانی و دریافتی فرد.
  • کمک به فرد برای برقراری ارتباط به بهترین شکل ممکن با افزایش سطح مشارکت و فعالیت.
  • یافتن و آموزش راه های ارتباطی تقویتی و جایگزین
  • ارائه اطلاعات صحیح و به روز در مورد آفازی و درمان های موجود آن به مراجعه کننده و اعضای خانواده وی.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی آنلاین برای آفازی – بهترین مرکز گفتاردرمانی آنلاین برای سالمندان – گفتاردرمانی آنلاین برای بزرگسالان – گفتاردرمانی آنلاین برای کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ