گفتار درمانی آنلاین برای اختلال طیف اوتیسم به این کودکان کمک می‌کند تا مهارت‌ های ارتباطی خود را تقویت کنند.

متخصصان گفتاردرمانی آنلاین و گفتاردرمانی در منزل خدمات گفتاردرمانی را با همان کیفیت کلینیک گفتاردرمانی برای کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم ارائه می دهند.

متخصصان گفتاردرمانی می توانند به والدین و اطرافیان کودک مبتلا به اوتیسم فعالیت های مناسب برای ایجاد مهارت های ارتباطی فرزندانشان در خانه از اوایل کودکی تا بزرگسالی آموزش دهند.

متخصصان گفتار درمانی آنلاین برای اختلال طیف اوتیسم ، فعالیت های گفتار درمانی را برای تک تک کودکان بر اساس توانایی ها و نیازهای ارتباطی آنها تنظیم می کنند. این طرح ها شامل فعالیت هایی در خانه، مدرسه و جامعه می شود. سپس گفتاردرمانگران برای ایجاد تکنیک های خاص کودک و آموزش راهبردهای این روال ها با والدین همکاری می کنند. آنها با هم منابع را به اشتراک می گذارند، مشکل را حل می کنند و در صورت نیاز بازخورد ارائه می دهند.

تمرینات گفتاردرمانی برای اختلال طیف اوتیسم چیزی نیست که شما مجبور باشید بنشینید و فرزندتان را مجبور به انجام آن کنید. اگر با فرزندتان آواز می خوانید، اگر کودکتان را برای پیاده روی به پارک می برید، اگر کودکتان را حمام می کنید، اگر پشت میز می نشینید و با کودکتان غذا می خورید، اگر کودکتان بازی با بلوک را دوست دارد. می توانید از این فعالیت ها به عنوان فرصت های یادگیری و انجام تمرین برای فرزندتان در طول روز استفاده کنید.

والدین و مراقبان می توانند با ایجاد فرصت های یادگیری 5 تا 10 دقیقه ای شروع کنند که بخشی از فعالیت هایی است که کودکان از قبل از آن لذت می برند و برای کودک ایجاد انگیزه می کنند. در نهایت، مراقبان می توانند مداخلات را در موقعیت های چالش برانگیزتر تعبیه کنند.

گفتار درمانی آنلاین برای اختلال طیف اوتیسم

اهداف گفتار درمانی برای کودکان مبتلا به ASD بر اساس اولویت های خانواده و نیازهای عملکردی کودک متفاوت است. اهداف می‌توانند شامل هماهنگ کردن صداها با ژست‌ ها، توصیف احساسات یا حفظ مکالمات باشند، در حالی که ارتباطات کودک از زبان پیش‌زبانی به زبان جدید و پیشرفته توسعه می‌یابد.

استراتژی‌های مداخلات ارتباطی نیز بر اساس گروه سنی و توانایی ارتباطی متفاوت است. به طور کلی، برای والدین و مراقبان به خوبی کار می کند که فرصت هایی را برای یادگیری در روال هایی که قبلا انجام می دهند ایجاد کنند. و استفاده از اشیاء و فعالیت‌های خاصی که کودکان به آنها علاقه دارند می‌تواند به کودکان کمک کند تا با شرکای ارتباطی خود درگیر شوند.

اولین مداخلات برای کودکان خردسال مبتلا به اوتیسم به جای گفتار، بر افزایش تعامل و تعامل متمرکز است.

برای نوزادان و کودکان نوپا پیش از زبان، مداخلات اغلب بر تعامل، بازی معنادار، ژست‌ ها و تعامل والدین متمرکز است.

مداخلات گفتاردرمانی برای اوتیسم می تواند بخشی از برنامه های روزمره در خانه، مراقبت از کودک یا اجتماع باشد، مانند لباس پوشیدن، حمام کردن، زمان صرف غذا یا زمان بازی.

والدین و مراقبان کودکان پیش دبستانی مبتلا به اوتیسم می توانند روی تعامل با همسالان خود در مکان هایی مانند زمین بازی، مهدکودک یا پیش دبستانی تمرکز کنند. استفاده از بازی ها و فعالیت های نقش آفرینی، مانند خانه بازی، می تواند به تقویت تعاملات کمک کند

کودکان در سنین مدرسه می توانند به تعامل با همسالان خود ادامه دهند و مهارت های ارتباطی غیرکلامی از جمله درک زبان بدن و حالات چهره را بهبود بخشند. استفاده از کارتون ها و نقاشی ها می تواند به کودکان کمک کند تا احساسات خود را نشانه گذاری کنند. 

متخصصان ما در مرکز گفتاردرمانی آنلاین ایران خدمات تخصصی گفتاردرمانی آنلاین و گفتاردرمانی در منزل را برای مبتلایان به اوتیسم و سایر کودکانی که نیازمند گفتاردرمانی هستند و نمی توانند به کلینیک گفتاردرمانی مراجعه کنند ارائه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ