گفتار درمانی آنلاین لکنت زبان برای کمک به آن دسته از افرادی که به هر دلیل توانایی مراجعه به کلینیک گفتاردرمانی را ندارند بسیار مناسب است.

گاهی اوقات، چیزهای ساده افرادی را که لکنت دارند از دریافت کمکی که نیاز دارند، در مواقعی که به آن نیاز دارند، باز می دارد. در شهر زندگی نمی کند. نداشتن ماشین یا دسترسی به وسایل نقلیه ، محدودیت زمان برای مراجعه و …، ناتوانی های جسمی. اضطراب اجتماعی یا نگرانی های فرهنگی در مورد ترک خانه و آمدن به کلینیک. با توجه به شواهدی در مورد اهمیت مداخله زودهنگام برای کودکان پیش دبستانی، و برخی از اثرات احتمالی جدی بلندمدت لکنت مدیریت نشده بر نتایج کار، زندگی و سلامتی، دسترسی فعلی به خدمات برای بسیاری از افرادی که لکنت دارند به اندازه کافی مناسب نیست که در این شرایط گفتار درمانی آنلاین لکنت اهمیت بیشتری پیدا می کند.

اگر لکنت دارید صحبت کردن با سایر افراد می تواند سخت باشد. ممکن است در کلمات یا صداهای خاصی گیر کنید. ممکن است احساس تنش یا ناراحتی کنید. ممکن است برای جلوگیری از لکنت کلمات را تغییر دهید. آسیب شناسان گفتار زبان یا SLP می توانند کمک کنند.

همه ما مواقعی داریم که راحت صحبت نمی کنیم. ممکن است به آنچه می گوییم «آه» یا «می دانی» اضافه کنیم. یا ممکن است یک صدا یا کلمه را بیش از یک بار بگوییم. به این موارد ناروایی می گویند.

افرادی که لکنت دارند ممکن است ناروانی های بیشتری داشته باشند و انواع مختلفی از ناروانی ها داشته باشند. آنها ممکن است قسمت هایی از کلمات را تکرار کنند (تکرارها)، صدا را برای مدت طولانی (طولانی) بکشند، یا در بیرون آوردن کلمه (بلوک) مشکل داشته باشند.

لکنت بیش از یک ناروانی است. لکنت همچنین ممکن است شامل تنش و احساسات منفی در مورد صحبت کردن باشد. ممکن است در نحوه صحبت شما با دیگران مانع شود. ممکن است بخواهید لکنت خود را پنهان کنید. بنابراین، ممکن است از کلمات یا موقعیت‌های خاصی اجتناب کنید. به عنوان مثال، اگر این باعث می شود که شما بیشتر لکنت داشته باشید، ممکن است نخواهید با تلفن صحبت کنید.

لکنت ممکن است روز به روز تغییر کند. ممکن است زمان هایی داشته باشید که مسلط هستید و زمان هایی که بیشتر لکنت دارید. استرس یا هیجان می تواند منجر به لکنت بیشتر شود.

هنگامی که کودکان در حال یادگیری کلمات یا صداهای جدید گفتاری هستند، ممکن است متوجه برخی از این ناروانی های معمولی شوید. این طبیعی است.

همچنین ممکن است متوجه رفتارهای دیگری مانند تکان دادن سر یا پلک زدن شوید. گاهی اوقات افرادی که لکنت دارند از این رفتارها برای توقف یا جلوگیری از لکنت استفاده می کنند. آنها همچنین ممکن است از استفاده از کلمات خاص اجتناب کنند یا از کلمات مختلف برای جلوگیری از لکنت استفاده کنند. گفتار درمانی آنلاین لکنت زبان کمک زیادی به این افراد برای بهبود وضعیت حرف زدن و درمان لکنت می کند.

احساسات و نگرش ها می توانند بر لکنت تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، ناامیدی یا تنش می تواند باعث ایجاد ناروانی بیشتر شود. هیجان زده بودن یا احساس عجله نیز می تواند ناهماهنگی ها را افزایش دهد. فردی که لکنت زبان دارد اگر دیگران او را اذیت کنند یا به گفتارشان توجه کنند ممکن است بیشتر لکنت کند. لکنت ممکن است باعث خجالت فرد شود و او را از صحبت کردن عصبی کند.

گفتار درمانی آنلاین لکنت زبان

راه های مختلفی برای کمک به لکنت وجود دارد. درمان به یک یا چند مورد از موارد زیر بستگی دارد:

  • کودک شما چقدر لکنت دارد
  • نحوه واکنش کودک شما هنگام لکنت
  • چگونه لکنت بر زندگی روزمره کودک شما تأثیر می گذارد
  • واکنش دیگران به کودک شما در هنگام لکنت چگونه است
  • سن فرزند شما

برای کودکان پیش دبستانی، درمان ممکن است شامل استفاده از راهبردهای مستقیم یا غیرمستقیم باشد. استراتژی های مستقیم به فرزند شما کمک می کند تا نحوه صحبت کردن خود را تغییر دهد. راهبردهای غیرمستقیم راه هایی هستند که کمک می کنند کودکتان راحت تر صحبت کند. این استراتژی‌ها می‌تواند شامل کاهش سرعت گفتار شما و پرسیدن سوالات کمتر باشد. شما بخش مهمی از درمان فرزندتان هستید. SLP می تواند به شما کمک کند تا در مورد نحوه پاسخ دادن به هنگام لکنت کودک و اینکه چه کاری باید انجام دهید تا احساس کودک خود را در مورد صحبت کردن بهبود ببخشید، بیشتر بیاموزید.

برای کودکان بزرگتر و بزرگسالان، درمان بر مدیریت لکنت تمرکز دارد. SLP به آن‌ها کمک می‌کند در مدرسه، محل کار، و در محیط‌های اجتماعی مختلف احساس تنش کمتری داشته باشند و آزادانه‌تر صحبت کنند. SLP همچنین به فرد کمک می کند تا با موقعیت های صحبتی که او را ترسان یا مضطرب می کند روبرو شود. این ممکن است شامل صحبت کردن با تلفن یا سفارش غذا در یک رستوران باشد. برخی از بزرگسالانی که از کودکی شروع به لکنت کرده اند ممکن است هر چند وقت یکبار بخواهند SLP را ببینند. SLP در مورد تأثیر لکنت بر زندگی روزمره با فرد صحبت می کند و می تواند به فرد کمک کند تا راه های مدیریت لکنت را تمرین کند.

 

کلمات مرتبط :

گفتار درمانی آنلاین لکنت زبان – گفتاردرمانی آنلاین کودکان – هزینه گفتاردرمانی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ