گفتار درمانی کودکان به درک بیشتر کودکان کمک می کند. متخصصان گفتاردرمانی ما چه در کلینیک گفتاردرمانی و چه بصورت گفتاردرمانی آنلاین به کودکانی که دچار هرگونه مشکل گفتاری هستند کمک می کنند تا به شیوه ای واضح و قابل درک ارتباط برقرار کند. کودکان با راهکارهای گفتاردرمانی یاد می گیرند که چگونه زبان را تفسیر و درک کنند.

در گفتار درمانی کودکان نوپا چه اتفاقی می افتد؟

آسیب شناسان گفتار و زبان می توانند به کودکان در مشکلات زبانی و گفتاری کمک کنند.

اول، آسیب شناس گفتار و زبان بهترین راه برای نزدیک شدن به موقعیت را ارزیابی می کند.

در گفتار درمانی از چند تکنیک استفاده می شود:

  • استفاده از تابلوهای تصویر
  • امضا کردن یا تایپ کردن
  • ورزش عضلات صورت برای بهبود مفصل
  • تعدیل لحن صدا
  • درک زبان بدن

این تکنیک ها بر اصلاح ارتباطات و رفتارهای اجتماعی تمرکز دارند. این به نوبه خود باعث افزایش پذیرش اجتماعی توسط کودک می شود. SLP ها اغلب با مراقبان کودک همکاری می کنند تا مراقبت بهتر و مناسب تری ارائه دهند.

با کمک گفتار درمانی کودکان، کودکان مبتلا به اوتیسم از نظر اجتماعی آگاهی بیشتری پیدا می کنند. اگرچه اثربخشی هیچ روش واحدی ثابت نشده است، اما ترکیب روشهای درمانی و توانبخشی می تواند واقعاً در گفتار و زبان کودک مفید باشد.

تکنیک های مختلف دیگری نیز وجود دارد. آسیب شناس گفتار زبان و پزشک کودک شما مناسب ترین آنها را انتخاب می کنند.

علاوه بر کمک های حرفه ای، روش های حمایتی دیگری نیز برای گفتار درمانی کودکان وجود دارد.

نکاتی برای والدین

با فرزندتان ارتباط برقرار کنید از بدو تولد شروع به صحبت کنید. وقتی آنها غرغر می کنند، غرغر می کنند. هنگامی که کودک روی ارتباط متمرکز می شود، تشویق می شود که صحبت کند. آنها را مجبور نکنید که یکباره صحبت کنند.

ارتباط گاه به گاه در واقع به کودک شما کمک می کند تا بفهمد چه زمانی از چه چیزی به درستی استفاده کند. تقلید صداها و حرکات طبیعی ترین راه برای یادگیری گفتار است. این تمرین در این جنبه ها به کودک کمک می کند.

آواز خواندن برای فرزندتان راه دیگری برای تشویق او به صحبت کردن است. آهنگ ها به آنها کمک می کند تا کلمات جدید را یاد بگیرند و به خاطر بسپارند. مهارت شنیداری آنها نیز رشد خواهد کرد. آواز خواندن می تواند به گسترش دایره لغات کودک شما کمک کند. قافیه ها ابزار بسیار خوبی برای این منظور هستند و آهنگ ها مملو از آنها هستند.

با کودکتان کتاب بخوانید، حتی زمانی که نوزاد هستند. خواندن با صدای بلند کتاب های مناسب سن و همچنین توصیف تصاویر توجه آنها را جلب می کند. در حالی که شما چیزهایی را در کتاب نام می برید، کودک یک کمک بصری خواهد داشت. این ممکن است یادگیری کلمات جدید را تشویق کند. مانند امضا کردن، خواندن کتاب با صدای بلند دایره واژگان کودک را گسترش می دهد.

فعالیت های روزمره خود را شرح دهید. در حالی که در فروشگاه مواد غذایی هستید، به سبزی اشاره کرده و آن را نام ببرید. توضیح دهید که هنگام پختن غذا چه می کنید. هنگام تمیز کردن خانه به اشیاء اطراف خانه اشاره کنید. توضیحات خود را ساده بیان کنید.

قصه گویی ابزار عالی دیگری برای تشویق فرزندتان به صحبت کردن و به اشتراک گذاشتن اطلاعات بیشتر است. شما می توانید روال های ساده را به داستان های کوچک تبدیل کنید و موارد مورد علاقه کودک خود را اضافه کنید.

محدود کردن دسترسی فرزندتان به چیزهایی مانند اسباب بازی یا غذا، باعث می‌شود که در نهایت از او کمک بخواهد. این یک فرصت عالی است تا به آنها نشان دهید که چگونه یک درخواست ارائه کنند. این‌ها نوعی روش‌های «وسوسه‌انگیز» برای تشویق صحبت کردن هستند.

گوش دادن به کودک ضروری است. به آنها فرصت دهید تا فکر کنند و پاسخی را آماده کنند. بلافاصله سکوت را پر نکنید.

فناوری چیزهای زیادی برای ارائه دارد. ابزارهای آنلاین فراوانی برای داشتن یک گفتار درمانی سازنده و در عین حال سرگرمی وجود دارد. 

کودک خود را درگیر فعالیت های بدنی کنید. استفاده از عضلات صورت می تواند به کودکان در بیان کلمات کمک کند. به عنوان مثال می توانید حباب ها را با هم باد کنید. همچنین، تکرار کلمات در مقابل آینه به کودک شما کمک می کند تا از شما تقلید کند و یاد بگیرد که چگونه حروف را صدا کند.

تقلید یکی از موثرترین تکنیک ها برای آموزش گفتار به کودکان در گفتار درمانی کودکان است. تمرین مهارت های تقلید زمانی که در خانه هستید تمرین بسیار خوبی خواهد بود.

سوالات زیادی از فرزندتان بپرسید. اطمینان حاصل کنید که موضوعات مورد علاقه فرزندتان را در گفتگوی خود قرار داده اید، تا بیشتر تشویق شود تا در گفتگو شرکت کند. همچنین می‌توانید آنچه را که فرزندتان می‌گوید تکرار کنید و آن را تقویت کنید. این به کودک شما کمک می کند تا زبان بیشتری را به طور مناسب تری در زمان یاد بگیرد.

 

کلمات مرتبط :

گفتار درمانی کودکان – گفتاردرمانی آنلاین – مرکز گفتاردرمانی آنلاین – متخصص گفتاردرمانی آنلاین – هزینه گفتاردرمانی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ