علت برنگشتن به اسم در کودکان

اگر فرزند شما تا زمانی که یک ساله می شود به نام خود پاسخ ندهد ، می تواند نشان دهنده یک تاخیر رشد باشد که نیاز به اقدام دارد. شما باید به پزشک مراقبت های اولیه کودک خود هشدار دهید و در مورد اینکه آیا این نگرانی ارجاعات را برای ارزیابی دقیق تر توسط متخصصان ضروری می کند، بحث کنید.

بسیاری از والدین وقتی فرزندشان به نام خود پاسخ نمی دهد نگران می شوند. کودکانی که دارای تأخیر اجتماعی قابل توجهی هستند، مانند آنهایی که مبتلا به اوتیسم هستند، اغلب هنگام صدا زدن به نام خود پاسخ نمی دهند. این امر باعث می شود بزرگسالان نتوانند توجه آنها را جلب کنند یا آنها را از کاری که انجام می دهند دور کنند. همچنین شرکت در تعاملات اجتماعی با همسالان را برای آنها دشوار می کند زیرا ممکن است متوجه نباشند که شخص دیگری با آنها صحبت می کند.

البته به خاطر داشته باشید که فقط به این دلیل که کودک به نام خود پاسخ نمی دهد، لزوماً به این معنی نیست که او مبتلا به اوتیسم است. علائم بسیاری از اوتیسم وجود دارد که باید قبل از تشخیص وجود داشته باشد. کودکان بدون اوتیسم نیز می توانند در این مورد مشکل داشته باشند، به خصوص اگر تاخیرهای ارتباطی یا شناختی قابل توجهی داشته باشند. 

علت برنگشتن به اسم در کودکان

محققان  دریافته‌اند که عدم پاسخگویی مداوم به نام یک کودک تا یک سالگی اغلب یکی از ثابت‌ترین شاخص‌های اولیه اختلال طیف اوتیسم و ​​سایر تاخیرهای رشدی است.

این بدان معنا نیست که فرزند شما مبتلا به اوتیسم یا هر بیماری دیگری است. 

اگر اتیسم رد شود یا در اوایل مشخص نباشد، پاسخ ندادن به نام می‌تواند نشان دهنده اختلال زبانی پذیرنده باشد که شامل توانایی درک زبانی است که توسط دیگران برقرار می‌شود. مشکل زبان دریافتی گاهی اوقات از علائم اوتیسم است، اما ممکن است به طور مستقل نیز وجود داشته باشد. انواع مختلفی از اختلالات زبان دریافتی وجود دارد. یک مثال می تواند آفازی دریافتی (همچنین به عنوان ورنیکه شناخته می شود) باشد که زمانی است که کودک (یا فردی) با هوش معمولی یا حتی بالاتر از حد متوسط ​​در درک مفهومی زبان مشکل دارد. احتمال دیگر اختلال زبان بیانی مختلط است، که در آن کودکان نه تنها در درک ارتباطات گفتاری، بلکه در برقراری ارتباط با دستور زبان ساختار جمله مناسب، یادآوری کلمات و غیره نیز مشکل دارند. 

اما قبل از رسیدن به هر یک از این موارد، پزشک ابتدا می خواهد اختلال شنوایی را رد کند.

برخی از والدین که همه اینها را برای اولین بار هضم می کنند، کمی راحت می شوند، زیرا به این معنی است که به پاسخ هایی در مورد سؤالاتی که ممکن است ماه ها آنها را آزار داده باشد، نزدیک تر هستند. برعکس، برخی احساس غرق شدن و اضطراب می کنند. برخی بدبین هستند و مسیر “انتظار و دیدن” را انتخاب می کنند.

درمان برنگشتن به اسم در کودکان

مداخله زودهنگام، بدون توجه به شرایط و علت برنگشتن به اسم در کودکان ضروری است.

گفتار درمانی، کاردرمانی و رفتاردرمانی ABA از جمله راهکارهای درمان مشکلات این چنینی در کودکان هستند . آنها نه تنها به تعهد زمانی کودک بلکه کل خانواده نیاز دارند وهر چه درمانگران ما زودتر کار با کودک را شروع کنند، پیشرفت بهتری (و اغلب سریعتر) را مشاهده می کنیم.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی آنلاین – گفتاردرمانی آنلاین – کاردرمانی کودکان – گفتاردرمانی برای کودکان اوتیسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ