مشکل تغذیه در کودک اوتیسم یکی از چالش های بزرگی است که والدین این کودکان با آن درگیر هستند.

اختلال طیف اوتیسم (ASD) یک اختلال عصبی رشدی است که توسط عوامل متعددی از جمله عوامل ژنتیکی و محیطی ایجاد می شود. ASD می تواند ارتباطات، رفتار و وضعیت تغذیه کودکان را تغییر دهد و آنها را در معرض خطر زیاد عدم تعادل تغذیه قرار دهد.

اوتیسم اختلالی است که بر نحوه عملکرد مغز افراد تأثیر می گذارد. این شایع ترین اختلال روانی است که کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد. از هر 160 کودک در سراسر جهان یک نفر مبتلا به اوتیسم است.

کودکان پیش دبستانی در معرض خطر بالای ابتلا به کمبودهای تغذیه ای هستند. بنابراین حفظ وضعیت تغذیه مطلوب در بیماران باردار و در کودکان پس از زایمان و در اوایل دوران کودکی بسیار مهم است.

اوتیسم معمولاً در اوایل دوران کودکی و زمانی که علائم برای اولین بار شروع می شود، تشخیص داده می شود.

مشکل تغذیه در کودک اوتیسم

کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است مصرف غذای خود را محدود کنند یا ترجیحات غذایی داشته باشند. بسیاری از کودکان مبتلا به اوتیسم علائم گوارشی مانند یبوست، اسهال یا درد شکم نیز دارند. در نتیجه، گاهی اوقات کودکان مبتلا به اوتیسم برخی مواد مغذی کمی دارند. برخی از این مواد مغذی مورد مطالعه قرار گرفته اند تا ببینند آیا دادن مکمل های این مواد مغذی به کودکان ممکن است به علائم اوتیسم کمک کند یا خیر. با این حال، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

تحقیقات نشان می‌دهد که چالش‌های مرتبط با غذا تأثیر قابل‌توجهی بر بسیاری از افراد در این طیف دارد.

کودکان مبتلا به اوتیسم نسبت به کودکان معمولی در حال رشد، امتناع بیشتری از غذا نشان می دهند، عادات غذایی ضعیف می تواند منجر به طیف گسترده ای از مشکلات تغذیه ای شود که به نوبه خود می تواند منجر به مشکلاتی از مسائل سلامتی گرفته تا کمبود توجه و مشکلات رفتاری شود.

قبل از اینکه کودک خود را تحت رژیم غذایی خاص قرار دهید با یک متخصص تغذیه صحبت کنید.

یک متخصص تغذیه می تواند ارزیابی کاملی از تغذیه کودک شما انجام دهد و در مورد جوانب مثبت و منفی رژیم غذایی صحبت کند و به شما در کمک به غلبه بر مشکل تغذیه در کودک اوتیسم کمک کند. کار مداوم با یک متخصص تغذیه برای کمک به کاهش خطر کمبود مواد مغذی توصیه می شود.

یک متخصص تغذیه می تواند به شما کمک کند:

  • اطمینان حاصل کنید که کودک شما تمام مواد مغذی مورد نیاز برای رشد و سالم بودن را دریافت می کند
  • راهبردهای مفید و کاربردی برای غلبه بر چالش های خوردن به شما ارائه دهد
  • پیشنهاداتی برای کمک به مشکلات گوارشی فرزندتان ارائه دهید
  • در مورد رژیم های غذایی خاص و مکمل های غذایی توصیه کنید

گفتاردرمانی آنلاین برای اوتیسم

اغلب کودکان اوتیسم دچار مشکلات گفتاری هستند و مهارت های ارتباطی آن ها ضعیف است که این شرایط نیز می تواند منجر به بروز محدودیت های زیادی برای این کودکان شود.

گفتاردرمانی آنلاین برای کودکان مبتلا به اوتیسم نقش موثری در بهبود مهارت های گفتاری دارند ، متخصصان گفتاردرمانی همچنین می توانند در زمینه مشکلات بلع و تغذیه در این کودکان ارائه دهند.

از آن جایی که تمام افراد به دلیل دور بودن از مراکز شهری به کلینیک های گفتاردرمانی دسترسی ندارند ، خدمات گفتاردرمانی آنلاین می تواند بسیار مناسب باشد.

متخصصان گفتاردرمانی آنلاین ما در مرکز توانبخشی آنلاین ایران خدمات گفتار درمانی کودکان اوتیسم را بر اساس بروزترین متدهای درمانی ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی آنلاین اوتیسم – مشکل تغذیه در کودک اوتیسم – گفتاردرمانی برای اوتیسم – غذا خوردن کودک اوتیسم – درمان اوتیسم – نشانه های اوتیسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ