کاردرمانی برای اوتیسم کمک زیادی به بهبود و ایجاد مهارت های ارتباطی و تخفیف عوارضی همچون اختلالات حسی در این افراد می کند.

اختلال طیف اوتیسم (ASD) یک وضعیت عصبی رشدی است که با اختلال در مهارت های ارتباطی اجتماعی، رفتارهای محدود و تکراری و مناطق منزوی مورد علاقه مشخص می شود. تقریباً از هر ۶۰ کودک یک کودک مبتلا به ASD تشخیص داده می شود که می تواند در سن دو سالگی تشخیص داده شود اما معمولاً پس از چهار سالگی تشخیص داده می شود.

تشخیص زودهنگام و مداخله می تواند نتایج را برای افراد مبتلا به اوتیسم تا حد زیادی بهبود بخشد. کاردرمانی (OT) یک روش اولیه مداخله است. این پست به بررسی مزایای کاردرمانی برای اوتیسم و ​​همچنین نقش منحصر به فرد OT در درمان ASD می پردازد.

کاردرمانی چیست؟

کاردرمانی رشته‌ای از مراقبت‌های بهداشتی است که به طور کلی به درمان افرادی می‌پردازد که آسیب‌ها، ناتوانی‌ها یا سایر شرایط از جمله اتیسم دارند. در این عمل، کاردرمانگران (OTs) به بیماران کمک می‌کنند تا توانایی خود را برای درگیر شدن در فعالیت‌های روزانه معنادار، از جمله برقراری ارتباط مناسب با دیگران، توسعه، بهبود یا حفظ کنند.

کاردرمانگران فرآیند را با برقراری ارتباط مستقیم با بیمار و خانواده برای درک نیازهای فردی بیمار آغاز می کنند. آنها قبل از ایجاد اهداف معقول و برنامه درمانی، توانایی های فیزیکی، حسی، عاطفی و شناختی بیمار را ارزیابی می کنند. سپس OT برای چندین جلسه یا طولانی مدت با بیمار کار می کند و به آنها کمک می کند تا به سمت اهداف خود پیشرفت کنند.

نقش کاردرمانی در درمان اوتیسم

کاردرمانگران سطوح رشد فعلی کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم را با هدف بهبود توانایی آنها در خودتنظیمی هیجانات و مشارکت در تعاملات اجتماعی ارزیابی می کنند. از طریق مداخلات، OTs می تواند به افراد مبتلا به اوتیسم کمک کند تا بر روی حوزه های قدرت خود ایجاد کنند و بر محدودیت های خود غلبه کنند. .

روش هایی که کاردرمانگران مبتلایان به اوتیسم را ارزیابی می کنند

 • اجتماعی: تعامل با دیگران، تنظیم هیجان، رفتار، تمایل به فضای شخصی، تماس چشمی، پرخاشگری
 • ارتباط: گفتار، ارتباط غیر کلامی
 • شناختی: دامنه توجه، استقامت
 • حسی: پاسخ به محرک ها، جستجوی حسی، دفاع حسی
 • حرکت: وضعیت، تعادل، دستکاری اشیاء کوچک

مداخلات کاردرمانی برای اوتیسم

پس از تکمیل ارزیابی، کاردرمانگر با بیمار و خانواده برای تدوین برنامه مداخله و اهداف درمانی همکاری می کند. مداخلات کاردرمانی برای اوتیسم ممکن است شامل موارد زیر باشد: 

 • تمرکز بر یکپارچگی حسی و راهبردهای حسی.
 • با تاکید بر سلامت و سلامت روان.
 • اجرای استراتژی ها و برنامه های رشد عاطفی و خودتنظیمی.
 • سازماندهی گروه های همسالان، مشارکت اجتماعی و فعالیت های بازی.
 • بهبود روال های خودمراقبتی برای کمک به فعالیت های روزانه مانند حمام کردن، تغذیه و نظافت.
 • کار روی رشد حرکتی
 • حمایت از انتقال نوجوان به بزرگسالی و کمک به آنها برای ایجاد مهارت برای ورود به نیروی کار.
 • استفاده از رویکردهای شناختی رفتاری برای حمایت از رفتارهای مثبت.

فواید کاردرمانی برای اوتیسم

هدف اصلی کاردرمانی اوتیسم بهبود کیفیت زندگی بیمار است. از طریق مداخلات، کاردرمانگران می توانند به افراد مبتلا به ASD کمک کنند تا استقلال و عملکرد خود را بهبود بخشند.

بهترین مرکز کاردرمانی اوتیسم

خدمات توانبخشی و کاردرمانی اوتیسم با مراجعه به کلینیک کاردرمانی یا بصورت کاردرمانی آنلاین و اینترنتی قابل ارائه است ، متخصصان ما کاردرمانی آنلاین اوتیسم را با همان کیفیت خدمات توانبخشی و کاردرمانی در کلینیک ارائه می دهند تا آن دسته از عزیزانی که به دلیل بعد مسافت و یا هر دلیل دیگر دسترسی مناسبی به کلینیک کاردرمانی خوب ندارند بتوانند از مزایای کاردرمانی بهره مند شوند.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی برای اتیسم – فواید کاردرمانی اوتیسم – هزینه کاردرمانی آنلاین اتیسم – توانبخشی کودکان اوتیسم – بهترین مرکز کاردرمانی اتیسم – بهترین مرکز گفتاردرمانی اوتیسم

3 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
مشاوره در واتس آپ